<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

V Niedziela Wielkanocna 02 maja 2021r. Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W minioną sobotę 01 maja, we wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika, rozpoczęliśmy Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. Od poniedziałku do piątku śpiewamy Litanię ku czci NMP, o godz.16.45 , a  w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  w niedziele zaś śpiewana o godz.8.50 i 10.50.  Serdecznie zapraszam.   Z racji trwającego Roku Świętego Józefa od 08.XII.2020 – 08.XII.2021 roku , zapalana jest dodatkowa okolicznościowa świeca na Ołtarzu głównym.

·    Dziś 02 maja V Niedziela Wielkanocna – to także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Bardzo dziękuję za wywieszenie flagi narodowej na swoich domach i posesjach.  Dziś z racji  I Niedzieli miesiąca ryczałt z tacy,  jest przeznaczony na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej, a ewentualna nadwyżka z tacy na utrzymanie naszego Kościoła i Parafii . Bóg zapłać !

·    Dziś także z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Floriana , ogarniamy swoją modlitwą wszystkich Strażaków z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej i Ich rodziny , dziękując Im za ofiarną i bohaterską służbę w niesieniu pomocy i ratowaniu ludzi, zwierząt oraz mienia.

·     Jutro w poniedziałek 03 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Naszego Narodu.  To także 230 rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja i Dzień Emigranta. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę, o godz.9.00 i 11.00.   Po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Serdecznie zapraszam.

·    We wtorek 04 maja wspominamy świętego Floriana, patrona Strażaków

·    W czwartek 06 maja przypada Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

·    W I piątek 07 maja odwiedziny chorych od godz.10.00.

·    W sobotę 08 maja obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca 09 maja taca gospodarcza, będzie przeznaczona na spłatę wykonanych już w ubiegłym roku nowych alejek na naszym cmentarzu parafialnym. Niedziela 09 maja, to także Dzień Nieustającego Różańca.

·     Bardzo dziękuję troskę o nasz kościół, za posprzątanie, piękny bukiet kwiatów, ofiarę złożoną na zakup środków czystości i oliwy do świec, a także za wywieszenie przed kościołem flagi narodowej, maryjnej i papieskiej, następującym rodzinom : Agacie i Błażejowi Lipińskim, Weronice i Zbigniewowi Wiloch, Aureliuszowi i Ksaweremu Waga oraz Janowi Kij.  Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę 08 maja o godz.11.30,  aby o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Czarna Anna i Paulina, Jolanta Mróz i Janusz Tenus.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Pozdrawiam bardzo serdecznie Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia i miesiąca,  a także wszystkich Parafian i Gości , życząc Bożego błogosławieństwa i powrotu do zdrowia oraz niezłomnej wiary i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata.  Zachęcam do powrotu i wspólnotowej modlitwy w Świątyni Pańskiej w Kiwitach. Niech pokój i dobro oraz radość zagości w naszych sercach i umysłach, byśmy ufali  Opatrzności Bożej i wspierali się wzajemnie. Szczęść Boże.

·     W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarz parafialny w Kiwitach dwoje naszych Parafian: ś+p Tomasza Maruszczak i  ś+p Władysławę Jaksina.  Rodzinie przekazuję raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy.  ,, Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Im świeci.  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen . ”

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>