<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03 stycznia 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·        W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Podczas obu Mszy świętych poświęcenie wody i obrzęd pokropienia wiernych. Taca w formie ryczałtu – na potrzeby Archidiecezji  Warmińskiej.  Bóg zapłać !

 

·        We środę 06 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.  To dzień modlitw w intencji misji  i jednocześnie Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Podczas obu Mszy świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wody, kredy i kadzidła.  Taca w tym dniu, będzie przeznaczona dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać !   Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów K+M+B  lub  C+M+B  2021 ROK.  Proszę wziąć  naczyńka na wodę święconą. Będą też gotowe komplety z kredą i  kadzidłem.

 

·         Sobota  09 stycznia – to Dzień Niestającego Różańca.

 

·         Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę następującym rodzinom :  Lubomile-Annie Kaczorowskiej, Annie Maruszczak i  Hannie Kaczorowskiej.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , w sobotę 16 stycznia 2021 roku, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały  rodziny : Marianna Artym,  Bogumiła Markowska  i  Elżbieta Artym.

 

·        W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·        Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 10 zł ( numer podwójny świąteczny ) i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·        W przyszłą II niedzielę  miesiąca – taca gospodarcza, będzie przeznaczona na spłatę alejek na cmentarzu parafialnym.  Bóg zapłać !

 

·        Parafia nasza zorganizowała dzieciom i młodzieży, zwłaszcza ministrantom i lektorom, paczki noworoczne ze słodyczami w podziękowaniu za całoroczna posługę przy Ołtarzu.  Pragnę podziękować Panu Dyrektorowi Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie naszemu Parafianinowi mgr Jackowi Pawlikowi, za osobiste zaangażowanie i dofinansowanie tej akcji.  Bóg zapłać !

 

·        Pani Organistka mgr Izabela Mieczkowska, pragnie poinformować o podjętej przez siebie decyzji, iż od 01 stycznia 2021 roku, będzie grała i śpiewała tylko w niedziele oraz uroczystości kościelne i państwowe, a także podczas ślubów i pogrzebów.  Natomiast nie będzie grała i śpiewała w dni powszednie.  Forma wynagrodzenia za tę posługę pozostaje bez zmian to znaczy, że Pani Organistka nadal będzie roznosiła opłatki jak do tej pory. Decyzja Pani Izabeli Mieczkowskiej podyktowana została względami osobistymi i zdrowotnymi , jednocześnie prosi o wyrozumiałość i zaakceptowanie Jej decyzji.

 

·        DRODZY  PARAFIANIE ! W tym roku w Imię Boże doroczną wizytę duszpasterską, zwana kolędą, rozpocznę od 18 stycznia , po zakończeniu kwarantanny narodowej. Będę kolędował w większości dni swoim samochodem, jedynie na kilka kolonii poproszę o pomoc Parafian, będę chodził w maseczce, przestrzegając zaleceń sanitarnych. Kto się obawia o własne zdrowie, może zgłosić osobiście, przez rodzinę , sąsiadów, czy znajomych, aby nie odwiedzać po kolędzie. Można przyjąć kapłana również przed domem, na swojej posesji. Przyjmę to z szacunkiem i zrozumieniem obecnej sytuacji . Pragnę przekazać dar wspólnej modlitwy i kapłańskie błogosławieństwo. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszy świętych, wnieść opłatę roczną od każdej rodziny na wywóz nieczystości stałych z  cmentarza, jak również przekazać  składkę – etap III ( ostatni ) na ułożenie kolejnych 250 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu parafialnym, wiosną 2021 roku. Niektóre rodziny już przyniosły ofiary w podpisanej kopercie do zakrystii lub złożyły na tacę. Dalsze szczegółowe informacje przekażę w najbliższą niedzielę.

 

·        Drodzy Parafianie, pragnę Was poinformować, iż od Nowego 2021 roku , w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz.11.00, będą odprawiane Msze święte wspólne, jeśli będzie taka potrzeba duszpasterska, to mogą być łączone dwie lub trzy intencje. Tak jest już w wielu Parafiach, ponieważ w dni powszednie jest trudno zorganizować się, ze względu na pracę i inne zajęcia domowe, a w niedzielę jest łatwiej spotkać się z rodziną i przybyć do kościoła, by uczestniczyć we Mszy świętej.

 

·        Z całego serca dziękuję Wam Kochani Parafianie , za Wasze hojniejsze ofiary na tacę i większe ofiary na niedzielne  intencje mszalne, a także za wpłaty na konto parafialne od rodzin, które nie uczęszczają na niedzielne Msze święte, ze względu na stan zdrowia, czy z obawy przed koronawirusem.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·  Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>