<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

XIV Niedziela Zwykła 04 lipca 2021 r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Jezus, gdy przyszedł do swego rodzinnego miasta, spotkał się z powątpiewaniem i niedowiarstwem.  ,, Skąd On to ma ? ” - pytali ludzie.  My gromadzący się wokół Niego na niedzielnej Eucharystii, nie tylko chcemy Go słuchać, lecz również doświadczać jego mocy. Otwórzmy nasze serca na Jego działanie.

·    W poniedziałek 05 lipca przypada wspomnienie świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy.

·    We wtorek 06 lipca obchodzimy wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

·    W czwartek 08 lipca wspominamy świętego Jana z Dukli, prezbitera.

·    W dzisiejszą I niedzielę miesiąca 04 lipca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej –  comiesięczny ryczałt.  Bóg zapłać !

·      Serdeczne Bóg zapłać za  składane  od każdej rodziny ofiary na budowę w lipcu br. nowych alejek na cmentarzu parafialnym w Kiwitach : w zakrystii, w podpisanej kopercie na tacę ,  lub  na konto parafialne. Numer jest podany na stronie internetowej. Na prośbę Parafian podczas ogłoszeń duszpasterskich są odczytywane nazwiska ofiarodawców.

·     Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i za kwiaty, następującym rodzinom : Annie Filipek i Lidii Żydonik, Jolancie Majek, Agacie Chmielewskiej oraz Patrycji Grabińskiej. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę  10 lipca , o godz.10.45 ,  aby o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Violetta Chodorowska, Marta Jakubczak,

Karol Leontowicz oraz Waldemar, Piotr i Jacek Mazur.  Zachęcam i proszę przynosić do kościoła kwiaty ogrodowe  i z działek - w piątki przed Mszą świętą o godz.17.00.  Pragnę podziękować za kwiaty ogrodowe Michalinie Kufieta i księdzu proboszczowi.  Również bardzo dziękuję nowożeńcom : Klaudii Kaczorowskiej i Grzegorzowi Szymańskiemu za ofiarowanie żywych kwiatów do naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać !

·    Wyrażam słowa podziękowania Sołtys Kiwit – Pani mgr Sylwii Jaksina, za nasadzenie kwiatów i krzewów przy Krzyżu Misyjnym. Bóg zapłać !

·     Dziękuję mieszkańcom Bartnik za skoszenie i wywiezienie trawy z cmentarza i posesji kościoła.  W lipcu zapraszam mieszkańców Rokitnika.

·    Wyrażam słowa podziękowania Renacie i Andrzejowi Zwolińskim z Rokitnika, za zamontowanie metalowych słupków do obsadzania brzózek przy Kapliczce  na Boże Ciało.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca – taca gospodarcza będzie przeznaczona na budowę nowych alejek na cmentarzu parafialnym.

·    Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Radnemu z Duszpasterskiej Rady Parafialnej - Panu Zbigniewowi Wiloch , za zakupienie z własnych środków i zamontowanie nowej lampy ledowej, podświetlającej Ołtarz główny. Bóg zapłać !

·        Zapowiedzi przedślubne I : Jarosław Aleksandrowicz, syn Bożeny i Pawła, kawaler, zamieszkały w Bartnikach , Parafia tutejsza i Kinga Tokarczyk, córka Violetty i Piotra, panna, zamieszkała w Parafii świętego Floriana w Żywcu.

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.  Niech Bóg także błogosławi wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach . Niech zagości w Waszych sercach radość i nadzieja oraz pokój i dobro. Szczęść Boże !