<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

X Niedziela Zwykła 06 czerwca 2021 r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Zapraszam na Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa , od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o godz.17.00 ,natomiast w soboty po Mszy świętej o godz.10.00, w niedziele zaś, przed obiema Mszami świętymi tj. o godz.8.50  i  10.50.

·    We wtorek 08 czerwca przypada wspomnienie św Jadwigi Królowej.

·    W piątek 11 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu we wszystkich Parafiach naszej Ojczyzny będzie odnowienie - w setną rocznicę - aktu poświecenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Po Mszy świętej o godz.17.00, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków.

·    W sobotę 12 czerwca przypada wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca 13.VI. - taca gospodarcza, będzie przeznaczona na opracowanie i wdrożenie Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego w budynku kościoła.  Koszt wynosi 2.500 złotych.  Jest to Nakaz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. W ubiegłą niedziele 30 maja , zebraliśmy na ten cel 758 złotych.   Natomiast po Mszach świętych ofiary składane do puszek, będą pomocą i wsparciem dla naszej Pani Organistki Izabeli Mieczkowskiej, w odbudowie dachu po pożarze, jaki wybuchł 29 maja w budynku mieszkalnym w Kobieli.   Bóg zapłać za dar Waszego serca.

·    W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca 06 czerwca , po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca w tym dniu ( ryczałt ), jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.

·    DRODZY PARAFIANIE !  Już w tym tygodniu, we środę 9.VI, z Bożą i Waszą pomocą,  rozpoczniemy -  ostatni III etap budowy nowych chodników ( alejek ) na naszym cmentarzu parafialnym. Powierzchnia obejmie 275 m2  z kostki Polbruk.  Serdeczne Bóg zapłać za  składane już od każdej rodziny ofiary na ten cel, zarówno w zakrystii, w podpisanej kopercie na tacę ,  lub  na konto parafialne. Numer jest podany na stronie internetowej.  Ta szczytna inwestycja renowacji cmentarza parafialnego w Kiwitach jest dziejowym świadectwem naszej wiary , kultury, wdzięczności oraz szacunku i pamięci wobec naszych przodków : dziadków, rodziców, rodzeństwa, współmałżonków , dzieci oraz krewnych i przyjaciół.  Na prośbę wielu Parafian rozpocząłem odczytywanie imiennie ofiarodawców.

·     Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła, umycie ławek przed świątynią, podlanie kwiatów i krzewów przy Krzyżu Misyjnym oraz uporządkowanie żywych kwiatów z Uroczystości Bożego Ciała, a także za złożoną ofiarę w miejsce kwiatów na zakup środków czystości oraz pokrycie kosztów zużywanej energii w ciągu całego roku w czasie sobotnich prac porządkowych w kościele ,  następującym rodzinom : Lilii i Halinie Kuryłowicz oraz Marii Babik i Teresie Lipnickiej.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę  12  czerwca , o godz.10.45,  aby o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Ewa Antos, Renata Metryka i Janina Nowatkowska.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·     Wyrażam słowa uwielbienia i najgłębszej Czci najpierw Panu Bogu za śliczną słoneczną pogodę i możliwość wyznania publicznie naszej wiary w procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Następnie dziękuję wszystkim Parafianom za piękne przygotowanie 4 Ołtarzy i procesji , za kwiaty ofiarowane na Ołtarze i do kościoła, za udekorowanie okien obrazami wzdłuż trasy procesji, w sposób szczególny Strażakom z OSP w Kiwitach, za niesienie Krzyża i baldachimu oraz kierowanie ruchem ulicznym, Wspólnocie Różańcowej, Pani Organistce i osobom śpiewającym, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ” dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i sypiącym kwiatki wraz z rodzicami , niosącym chorągwie i wstążki, Obraz Matki Bożej i poduszki procesyjne, ministrantom i lektorom, a także osobom z poszczególnych miejscowości za asystowanie kapłanowi w czasie procesji – wszystkim składam staropolskie słowa  - Serdeczne Bóg zapłać !

·    Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla mieszkańców naszej Parafii oraz Gminy Kiwity ze Skierowaniem z GOPS , będą wydawane w tym tygodniu 11 czerwca ( piątek ), od godz.11.00 do 14.00 w budynku plebanii w Kiwitach nr 38.