<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

V Niedziela Zwykła 07 lutego 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca 07 lutego po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Serdecznie zapraszam. Taca dzisiejsza z racji  pierwszej niedzieli miesiąca w formie ryczałtu, jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.  Bóg zapłać !

 

·    W miniony wtorek 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, zebrane ofiary na tacę w wysokości 158 złotych zostały przekazane na klasztor kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k. Olsztyna, z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Bóg zapłać !

 

·    W miniony piątek 05 lutego z racji wspomnienia świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, został poświęcony chleb ku Jej czci, który można także dziś w niedzielę wziąć do swego domu. Święta Agata jest patronką od nieszczęść, zwłaszcza  pożarów, utonięć oraz innych zagrożeń i kataklizmów.

 

·      We środę 10 lutego przypada wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy.

 

·    W czwartek 11 lutego we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXIX – Światowy Dzień Chorego . Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chorych na ciele i na duszy na Mszę świętą o godz.16.00.  Modlitwa Różańcowa w intencji wszystkich chorych i Ich opiekunów, rozpocznie się o godz.15.30.  Będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.  Jak każdego roku, zwracam się z apelem i prośbą do rodzin, a także sąsiadów o pomoc dla samotnych i osób w podeszłym wieku w dotarciu do naszej świątyni.  Już z góry przekazuję słowa  – Bóg zapłać –  za każdy gest miłosierdzia.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie, rozebranie choinek, dekoracji i żłóbka , a także za piękne żywe kwiaty - mieszkańcom Kiwit, którzy dekorowali  kościół na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w sobotę 20 lutego o godz.10.40, o nasz zadbały następujące rodziny : Edyta Dąbrowska, Beata Augustyniak, Salomea Dąbrowska i Edyta Maruszczak.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 złotych i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca 14 lutego taca gospodarcza, będzie przeznaczona na spłatę nowych alejek na cmentarzu parafialnym.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !   W Imię Boże dobiega końca doroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda . W tym roku kolęduję swoim samochodem i jak Pan Bóg pozwoli, to i tak będzie w następnych latach. Kto się obawia o własne zdrowie, może zgłosić osobiście, przez rodzinę czy sąsiadów, aby w tym roku nie odwiedzać po kolędzie. Pragnę przekazać dar wspólnej modlitwy i kapłańskie błogosławieństwo. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszy świętych, wnieść opłatę roczną od każdej rodziny na wywóz nieczystości stałych z  cmentarza, uregulować zaległą składkę na alejki cmentarne,  jak również przekazać składkę – etap III ( ostatni ) na ułożenie kolejnych 250 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu parafialnym, wiosną 2021 roku.  Wiele już rodzin rodzin skorzystało z tej możliwości i przyniosło ofiary w podpisanej kopercie na plebanię , do zakrystii lub złożyły na tacę, albo przekazały przez rodzinę. Na stoliku pod  chórem, można wziąć obrzęd błogosławieństwa domu.  Modlitwą ogarniam wszystkich Parafian, modląc się o zdrowie i Boże błogosławieństwo, w podziękowaniu za składane,  z racji kolędy ofiary na potrzeby Kościoła i funkcjonowanie naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

 

·     PLAN KOLĘDY  w  2021 roku :

- poniedziałek 08 lutego;od godz.10.00 KOBIELA kol. prawa strona

- wtorek 09 lutego – od godz.10.00  KOBIELA wieś lewa strona.

- środa 10 lutego - od godz.10.00  BARTNIKI część I, do skrzyżowania.

- czwartek 11 lutego, od godz.10.00  BARTNIKI część II , za skrzyżowaniem.

 

·    Można jeszcze zaprosić na kolędę indywidualnie, jeśli ktoś ma takie życzenie, a nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu i w całym nowym roku , pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy, radości, pokoju i nadziei na lepszą przyszłość.  Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl  Jest nowa galeria zdjęć z Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>