<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna 09 maja 2021r. Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Od dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje.  Msze święte o obfite plony oraz Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej Parafii, będą sprawowane w czerwcu.   Zachęcam i dziękuję tym Parafianom, którzy spotykają się przy Krzyżach i Kapliczkach, śpiewając wspólnie Litanię Loretańską ku Najświętszej Maryi Panny oraz pieśni maryjne.  Serdeczne Bóg zapłać !

·       Zapraszam na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, od poniedziałku do piątku śpiewamy Litanię ku czci NMP o godz.16.45 przed Najświętszym Sakramentem,  a  w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  w niedziele zaś śpiewana o godz.8.50 i 10.50.   Z racji trwającego Roku Świętego Józefa od 08.XII.2020 – 08.XII.2021 roku , zapalana jest dodatkowa okolicznościowa świeca ku czci świętego Józefa na Ołtarzu głównym.

·    W czwartek 13 maja zapraszam na Różaniec Fatimski o godz.16.30.

·    W piątek 14 maja przypada Święto świętego Macieja Apostoła.

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 09 maja taca gospodarcza, jest przeznaczona na spłatę wykonanych już nowych alejek na naszym cmentarzu parafialnym. Niedziela 09 maja, to także Dzień Nieustającego Różańca.

·    DRODZY PARAFIANIE !  Po Uroczystości Bożego Ciała w pierwszej połowie  czerwca br. rozpoczniemy ostatni III etap budowy nowych chodników ( alejek ) na naszym cmentarzu parafialnym. Powierzchnia obejmie 275 m2  z kostki Polbruk.  Serdeczne Bóg zapłać za składane już ofiary na ten cel.  Na prośbę wielu Parafian będę odczytywał imiennie ofiarodawców. Więcej informacji podam w najbliższym czasie.

·     Bardzo dziękuję troskę o nasz kościół, za posprzątanie i bukiet kwiatów, następującym rodzinom :  Annie, Paulinie i Natanowi Czarnym, Jolancie Mróz i Januszowi Tenusowi. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę 15 maja o godz.10.45,  aby o naszą świątynię zadbały rodziny : Krzysztof Świerzewski, Aleksandra Ostrowska i Elżbieta Potasznik.

·    Przekazuję słowa podziękowania Panu Stefanowi Maruszczakowi za życzliwy i bezinteresowny transport darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej z Olsztyna do Kiwit.  Dziękuję również kierowcy Panu Henrykowi Szutowiczowi za poświecenie swego wolnego dnia i chętny przywóz tych artykułów spożywczych, a także za pomoc w rozładunku Leszkowi Okońskiemu, Józefowi Dziurkowi, Mariuszowi Gargula i Andrzejowi Sędrowskiemu.  Bóg zapłać !

·     OPTO -  BUS , zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku 12 maja 2021 r. ( środa ), parking przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach nr 2 , w godz.9.00 – 10.30.  Obowiązują zapisy nr tel. 690 – 070 902.  Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej przy bramie głównej.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Pozdrawiam bardzo serdecznie Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia i miesiąca,  a także wszystkich Parafian i Gości , życząc Bożego błogosławieństwa i powrotu do zdrowia oraz silnej wiary i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata.  Zachęcam do powrotu i wspólnotowej modlitwy w Świątyni Pańskiej w Kiwitach. Niech pokój i dobro oraz radość zagości w naszych sercach i umysłach, byśmy ufali  Opatrzności Bożej i wspierali się wzajemnie. Szczęść Boże.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl