<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

Niedziela - Święto Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Obchodząc dziś Święto Chrztu Pańskiego, wspominamy zarazem nasz Chrzest Święty i dziękujemy Panu Bogu, a także naszym rodzicom i chrzestnym za dar życia i łaskę wiary. 

 

·    Dzisiejszą niedzielą po Objawieniu Pańskim, kończymy liturgicznie Okres Narodzenia Pańskiego.  Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

 

·     Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań K+M+B lub  C+M+B  2021 ROK.  Można jeszcze i dziś wziąć do swoich domów poświęconą wodę i kredę, są jeszcze gotowe komplety z kredą i kadzidłem

 

·    Uprzejmie proszę, aby w sobotę 16 stycznia 2021 roku, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały  rodziny : Marianna Artym,  Bogumiła Markowska  i Elżbieta Artym.

 

·    We środę 13 stycznia przypada wspomnienie liturgiczne świętego Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    W piątek wspominamy świętego Pawła, pustelnika i św. Arnolda Janssena.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 złotych i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W dzisiejszą II niedzielę  miesiąca – taca gospodarcza, jest przeznaczona na spłatę alejek na cmentarzu parafialnym.  Bóg zapłać !

 

·    DRODZY  PARAFIANIE ! W tym roku w Imię Boże doroczną wizytę duszpasterską, zwana kolędą, rozpocznę od 18 stycznia , po zakończeniu kwarantanny narodowej. Będę kolędował w większości dni swoim samochodem, jedynie na kilka kolonii poproszę o pomoc Parafian, będę chodził w maseczce, przestrzegając zaleceń sanitarnych. Kto się obawia o własne zdrowie, może zgłosić osobiście, przez rodzinę , sąsiadów, czy znajomych, aby w tym roku nie odwiedzać po kolędzie. Pozostałe rodziny będę odwiedzał, tak jak w poprzednich latach.  Można przyjąć kapłana również przed domem, na swojej posesji.  Przyjmę to z pokorą i zrozumieniem obecnej sytuacji pandemicznej. Pragnę przekazać dar wspólnej modlitwy i kapłańskie błogosławieństwo. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszy świętych, wnieść opłatę roczną od każdej rodziny na wywóz nieczystości stałych z  cmentarza, uregulować zaległą składkę na alejki cmentarne,  jak również przekazać  nową składkę – etap III ( ostatni ) na ułożenie kolejnych 250 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu parafialnym, wiosną 2021 roku. Od ubiegłej niedzieli  już kilkanaście rodzin przyniosło ofiary w podpisanej kopercie do zakrystii lub złożyły na tacę, przekazały przez rodzinę lub przez stronę internetową naszej Parafii.  Serdeczne Bóg zapłać !  W każdym tygodniu staram się, aby odprawić Mszę świetą za wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo, w podziekowaniu za składane ofiary na potrzeby Kościoła i funkcjonowanie naszej Parafii. W przyszłą niedzielę podam plan kolędy.

 

·     Już od trzech lat, w  każdy poniedziałek jest wydawana bezpłatnie w domu parafialnym w Kiwitach nr 38,  żywność z Programu Caritas Spiżarnia Biedronka, od godz.15.00 do 15.30 - dla osób, które są już zgłoszone wcześniej, wypełniły ankietę kwalifikacyjną i które spełniają kryteria o niskich dochodach w rodzinie lub osób znajdujących się w sytuacjach trudnych czy losowych.  Rodziny te są podzielone na cztery grupy po 10-12 lub 15 rodzin.  Łącznie około 50 – 60  rodzin.

 

·    W przyszłą niedzielę podam termin dystrybucji żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, dla rodzin ze skierowaniem z GOPS- Kiwity.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w nowym roku i pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy, radości, pokoju i nadziei na lepsze jutro. Szczęść Boże !

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>