<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Chrystus Zmartwychwstał !  Prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja ! Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego  i rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia, który przypomina nam, że miłość Boga jest większa od naszego grzechu.  Bóg jest naszym ratunkiem i wybawieniem. Dziękujmy Bogu za Jego miłosierdzie, które uzdalnia nas do tego, aby żyć miłosierdziem dla bliźniego.  Jezu Miłosierny prosimy Cię wspieraj i błogosław nasze rodziny.

·    Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego, to także patronalne święto Caritas.  Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę 18 kwietnia, będą przeznaczone na dzieła charytatywne realizowane przez Caritas Polska.

·    W II niedzielę wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca gospodarcza dziś jest przeznaczona na spłatę wykonanych już w ubiegłym roku nowych alejek na cmentarzu parafialnym.  Bóg zapłać !

·    Serdecznie zapraszam w dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia o godz.15.00 - na Cmentarz parafialny w Kiwitach. Odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym Cmentarzu.  Będzie też możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach bliskich naszemu sercu zmarłych.

·    We środę 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski, ustanowione 22 lutego 2019 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

·    Pragnę poinformować, iż dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla rodzin ze skierowaniem z GOPS – Kiwity, będą wydawane we 28 kwietnia ( środa )  w godz.11.00 do 14.00  w budynku plebanii w Kiwitach nr 38.  Osoby, które nie odebrały jeszcze żywności z poprzedniej dystrybucji z 10 marca, otrzymają razem w tym dniu zaległe artykuły spożywcze.

·     Bardzo dziękuję troskę o nasz kościół, za posprzątanie i zakup nowych szczotek do zamiatania i mopów do zmywania mieszkańcom Kobieli : Bożenie Szypulskiej,  Aldonie, Ewelinie i Monice Gleszczyńskim  oraz Danucie i Michałowi Szukis.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 17 kwietnia o godz.10.40, o nasz kościół zadbały rodziny : Danuta Ostrowska, Bożena Mrozowska i Małgorzata Mańkowska.

·     Nieustannie proszę i zachęcam do osobistej i pokornej posługi ministranta i lektora przy Ołtarzu - samemu Panu Jezusowi,  nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe z naszej Parafii, jak  również przyjezdnych Gości.

·    Parafia nasza otrzymała płyn do dezynfekcji rąk oraz maseczki do zakrywania ust i nosa - z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych i Strategicznych. Są one wyłożone w kruchcie kościoła i pod chórem. Można sobie wziąć przede Mszą świętą, a także kilka sztuk do domu.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Wójt Gminy Kiwity Inż. Wiesław Tkaczuk prosi o przekazanie informacji, o możliwości uruchomienia Ośrodka Zdrowia w Kiwitach. Można do 20 kwietnia składać wstępną deklarację o chęci korzystania z usług medycznych w Kiwitach -  u Sołtysów Gminy Kiwity. Szczegółowe informacje będą odczytane w Komunikacie podczas obu Mszy świętych przez dwie kolejne niedziele.

·    W tym tygodniu we wtorek 13 kwietnia odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarz parafialny w Kiwitach naszą Parafiankę ś+p Helenę Metryka, w wieku 78 lat.   O godz.11.00  w kościele parafialnym będzie modlitwa różańcowa ; o godz. 11.30 Spowiedź święta, a  o godz.12.00 - Msza święta pogrzebowa.  Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy. ,, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj Jej świeci.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen ” .

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl