<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

XV Niedziela Zwykła 11 lipca 2021 r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W dzisiejszej liturgii usłyszymy , że Bóg w Chrystusie wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Przeznaczył nas dla siebie, jako synów, z miłości.

·    W poniedziałek 12 lipca przypada wspomnienie liturgiczne świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika – Patrona naszej Archidiecezji Warmińskiej.

·    We wtorek 13 lipca obchodzimy wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada  i Benedykta.

·    W środę 14 lipca wspominamy świętego Kamila de Lellis, prezbitera  i świętego Henryka.

·    W czwartek 15 lipca przypada wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

·    W piątek 16 lipca obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

·      Bardzo dziękuję za  składane  od każdej rodziny ofiary na budowę w lipcu br. nowych alejek na cmentarzu parafialnym w Kiwitach : w zakrystii, w podpisanej kopercie na tacę ,  lub  na konto parafialne. Numer jest podany na stronie internetowej. Na prośbę Parafian podczas ogłoszeń duszpasterskich są odczytywane nazwiska ofiarodawców.  Serdeczne Bóg zapłać !

·     Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i za kwiaty, następującym rodzinom : Violetcie i Karolowi Chodorowskim, Łukaszowi Jakubczakowi , Karolowi Leontowiczowi  oraz Waldemarowi i Piotrowi Mazur.  Na zakończenie pragnę podziękować mieszkańcom Kobieli i Kolonii Stoczek za kilkumiesięczną troskę  o nasz kościół : za kwiaty i sprzątanie. Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę  17 lipca , o godz.10.45 ,  aby o nasz kościół zadbały teraz  rodziny z Bartnik : Irena i Agnieszka Maruszczak, Bożena Aleksandrowicz  i  Karol Jaworski.  Zachęcam i proszę przynosić do kościoła kwiaty ogrodowe  i z działek - w piątki przed Mszą świętą o godz.17.00.

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 11 lipca – taca gospodarcza jest przeznaczona na budowę nowych alejek na cmentarzu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać !

·    Uprzejmie proszę chętnych Parafian o zabezpieczenie wszystkich dekoracji procesyjnych i nałożenie pokrowców na chorągwie. Serdeczne Bóg zapłać !

·    Poświecenie pojazdów i kierowców oraz pasażerów, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 25 lipca podczas Mszy świętych o godz.9.00  i  11.00.  Ofiary składane w tym dniu na tacę , będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji  świętego Krzysztofa 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy.  W czasie błogosławieństwa pojazdów kierowcy otrzymają obrazki i emblematy z wizerunkiem świętego Patrona.

·    Zachęcam Szanownych Parafian i Wasze Rodziny,  do praktyki zamawiania intencji Mszy świętej - w miejsce kwiatów i wianków - podczas uroczystości pogrzebowych. Zwyczaj ten jest już od wielu lat stosowany w diecezjach południowej Polski.  Dar Eucharystii jest wyrazem naszej duchowej pomocy i wdzięcznej pamięci.

·    Zapowiedzi przedślubne II : Jarosław Aleksandrowicz, syn Bożeny i Pawła, kawaler, zamieszkały w Bartnikach , Parafia tutejsza  i Kinga Tokarczyk, córka Violetty i Piotra, panna, zamieszkała w Parafii świętego Floriana w Żywcu.

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.  Niech Bóg także błogosławi wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach . Niech zagości w Waszych sercach radość i nadzieja oraz pokój i dobro. Szczęść Boże !