<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

VI Niedziela Zwykła 14 lutego 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dzisiejszą niedzielą – przed Wielkim Postem rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

·    W tym tygodniu w ŚRODĘ POPIELCOWĄ 17 lutego, rozpoczniemy WIELKI POST. Powinien to być czas wyciszenia, żarliwej modlitwy, trzeźwości, osobistej refleksji i zadanie sobie pytania : co powinienem zmienić i poprawić w swoim dotychczasowym życiu, by stać się lepszym człowiekiem ?  Pamiętajmy też o dobrych wielkopostnych postanowieniach. Zapraszam na Msze święte o godz.10.00  i  18.00. Posypanie głów popiołem oznacza nasze przemijanie, a także gotowość nawrócenia. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na coroczną jałmużnę wielkopostną od naszej Parafii. Obowiązuje post ścisły.

 

·    Od Środy Popielcowej do  I Niedzieli Wielkiego Postu – trwają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

·    Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ KRZYŻOWĄ -  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·    GORZKIE ŻALE będziemy śpiewać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45  i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·    W Wielkim Poście nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami.  W związku z tym z ofiar przeznaczonych na kwiaty, przez rodziny sprzątające nasz kościół, będzie zakupiony na Wielkanoc nowy piękny bukiet kwiatów na Ołtarz główny. Bóg zapłać !

 

·    W piątek 05 lutego z racji wspomnienia świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, został poświęcony chleb ku Jej czci, który można także dziś w niedzielę wziąć do swego domu ( przy balustradzie ołtarzowej ). Święta Agata jest patronką od nieszczęść, zwłaszcza  pożarów, utonięć oraz innych zagrożeń i kataklizmów.

 

·    Od nowego roku, w związku z podwyższonym kryterium dochodowym: 1542, 20 zł  dla osoby samotnej  i  1161,60 zł dla osób w rodzinie, pojawiła się możliwość zgłoszenia się do GOPS-u w Kiwitach, po Skierowanie do otrzymywania darów żywności, najlepiej do końca lutego 2021 roku. Można zgłaszać się również telefonicznie numer tel. 89 -766 09-47.  Należy dostarczyć dokument o źródłach dochodu.

 

·     Uprzejmie proszę, aby w sobotę 20 lutego o godz.11.00, o nasz zadbały następujące rodziny : Edyta Dąbrowska, Beata Augustyniak, Salomea Dąbrowska i Edyta Maruszczak.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 14 lutego taca gospodarcza, jest przeznaczona na spłatę nowych alejek na cmentarzu parafialnym. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !   Z Bożą pomocą dobiegła końca doroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą . W tym roku kolędowałem swoim samochodem i jak Pan Bóg pozwoli, to tak będzie również w następnych latach. Tą decyzją chciałem odciążyć Parafian od tego obowiązku. Jednocześnie pragnę podziękować za dotychczasową pomoc w kolędowaniu Waszymi samochodami.  Bóg zapłać !  Bardzo dziękuję za przekazywaną składkę roczną od każdej rodziny na wywóz nieczystości stałych z  cmentarza, regulowanie zaległych opłat na alejki cmentarne,  jak również za składkę – etap III ( ostatni ) na ułożenie kolejnych 250 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu parafialnym, wiosną 2021 roku.  Na stoliku pod  chórem, można wziąć obrzęd błogosławieństwa domu.  Modlitwą ogarniam wszystkich Parafian, modląc się o zdrowie i Boże błogosławieństwo, w podziękowaniu za składane,  z racji kolędy ofiary na potrzeby Kościoła i funkcjonowanie naszej Parafii.  Szczególnie dziękuję tym rodzinom, które w tym roku nie przyjmowały kapłana po kolędzie, a mimo to złożyły ofiarę na konto parafialne, czy w podpisanej kopercie na tacę lub do skrzynki pocztowej na plebanii, w myśl  V Przykazania kościelnego ,, troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła ” . Serdeczne Bóg zapłać !   W niedługim czasie przedstawię podsumowanie kolędy i przedstawię plany gospodarcze na bieżący rok.

 

·    Można jeszcze zaprosić na kolędę indywidualnie, jeśli ktoś ma takie życzenie, a nie mógł przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu i w całym nowym roku , pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy,  pokoju i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata .  Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl  Jest nowa galeria zdjęć z Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>