<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16 maja 2021 r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Pomimo tego, że dzisiaj Kościół świętuje Wniebowstąpienie Pańskie, to jednak figura Zmartwychwstałego Chrystusa i czerwona stuła na Krzyżu pozostają w prezbiterium, ponieważ są one traktowane jako insygnia wielkanocne, które pozostaną do końca okresu wielkanocnego.

·     Trwają Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje.  Msze święte o obfite plony oraz Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej Parafii, będą sprawowane w czerwcu.   Zachęcam i dziękuję tym Parafianom, którzy spotykają się przy Krzyżach i Kapliczkach, śpiewając wspólnie Litanię Loretańską ku Najświętszej Maryi Panny oraz pieśni maryjne.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Zapraszam do kościoła na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, od poniedziałku do piątku śpiewamy Litanię ku czci NMP o godz.16.45 przed Najświętszym Sakramentem,  a  w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  w niedziele zaś śpiewana o godz.8.50 i 10.50.   Z racji trwającego Roku Świętego Józefa od 08.XII.2020 – 08.XII.2021 roku , zapalana jest dodatkowa świeca ku czci świętego Józefa na Ołtarzu głównym.

·    We wtorek 18 maja przypada 101 rocznica urodzin Karola Wojtyły,  Papieża Polaka -  świętego Jana Pawła II.

·    W czwartek 20 maja obchodzimy wspomnienie świętego Bernardyna ze Sieny, prezbitera

·    W piątek 21 maja przypada wspomnienie świętego Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

·    W sobotę 22 maja wspominamy świętą Ritę, z Cascii, zakonnicę.

·    W przyszłą niedzielę 23 maja obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Taca w formie ryczałtu na Wyższe Seminarium Duchowne Hosianum w Olsztynie.

·    Uprzejmie proszę, mieszkańców Kiwit - lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego, aby w tym miesiącu skosili i wywieźli trawę z cmentarza, posesji kościoła i ogrodu parafialnego.  Bóg zapłać !

·    DRODZY PARAFIANIE !  Po Uroczystości Bożego Ciała w pierwszej połowie  czerwca br. rozpoczniemy ostatni III etap budowy nowych chodników ( alejek ) na naszym cmentarzu parafialnym. Powierzchnia obejmie 275 m2  z kostki Polbruk.  Serdeczne Bóg zapłać za składane już ofiary na ten cel.  Na prośbę wielu Parafian rozpocząłem już w ubiegłą niedzielę odczytywanie imiennie ofiarodawców, w czasie ogłoszeń w kościele.

·     Bardzo dziękuję troskę o nasz kościół, za posprzątanie i kwiaty, następującym rodzinom : Bożenie i Krzysztofowi  Świerzewskim Aleksandrze Ostrowskiej oraz Elżbiecie i Ewelinie Potasznik.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę 22 maja, o godz.11.30,  aby o naszą świątynię zadbały rodziny : Bożena i Katarzyna Potasznik oraz Wioletta Czajkowska.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Mammografia dla zdrowia, czyli bezpłatne badania 18 maja 2021  ( wtorek ) roku w Kiwitach przy Gminnym Ośrodku Kultury nr 2 dla Pań w przedziale wiekowym 50-69 lat,  natomiast odpłatnie 100 zł - kobiety w wieku 40-49 oraz powyżej 69 roku życia. Rejestracja  tel. 42- 254-64-14 lub 517 544 004.   Plakat na tablicy ogłoszeń.

·    Zapowiedzi przedślubne :   I  Klaudia Kaczorowska, panna, zamieszkała w Rokitniku, Parafia tutejsza  i  Grzegorz Szymański, kawaler, zamieszkały w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lidzbarku Warmińskim.

·    Pozdrawiam bardzo serdecznie Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia i miesiąca,  a także wszystkich Parafian i Gości , życząc Bożego błogosławieństwa i powrotu do zdrowia oraz silnej wiary i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata.  Proszę i zachęcam do powrotu i wspólnotowej modlitwy w naszym kościele parafialnym w Kiwitach. Niech pokój i dobro oraz radość zagości w naszych sercach i umysłach, byśmy ufali  Opatrzności Bożej i wspierali się wzajemnie. Szczęść Boże.

Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl