<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

II Niedziela Zwykła 17 stycznia 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Obchodzimy dziś Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim.

 

·    Od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

 

·    We środę 20 stycznia przypada wspomnienie świętego Fabiana, papieża i męczennika oraz świętego Sebastiana, męczennika.

 

·    W czwartek 21 stycznia we wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy, obchodzimy Dzień Babci , a  w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka.  Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, a także o szacunku i wdzięczności, zarówno dla tych, którzy żyją, jak i tych , którzy odeszli już z tego świata do wieczności.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię , posprzątanie i zakup środków czystości , następującym rodzinom : Elżbiecie i Zdzisławowi Artym oraz Mateuszowi Markowskiemu i Szymonowi Wawrzyniakowi . Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w sobotę 30 stycznia 2021 roku, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały  rodziny : Barbara Parzych, Bożena Kolesar i Elżbieta Parzych.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 złotych i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !   W tym roku w Imię Boże doroczną wizytę duszpasterską, zwana kolędą, rozpocznę już w najbliższy poniedziałek od 18 stycznia . Będę kolędował w większości dni swoim samochodem, jedynie na kilka kolonii poproszę o pomoc Parafian, będę chodził w maseczce, przestrzegając zaleceń sanitarnych. Kto się obawia o własne zdrowie, może zgłosić osobiście, przez rodzinę , sąsiadów, czy znajomych, aby w tym roku nie odwiedzać po kolędzie. Pozostałe rodziny będę odwiedzał, tak jak w poprzednich latach.  Można przyjąć kapłana również przed domem, na swojej posesji.  Przyjmę to z pokorą i zrozumieniem obecnej sytuacji pandemicznej. Pragnę przekazać dar wspólnej modlitwy i kapłańskie błogosławieństwo. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszy świętych, wnieść opłatę roczną od każdej rodziny na wywóz nieczystości stałych z  cmentarza, uregulować zaległą składkę na alejki cmentarne,  jak również przekazać  nową składkę – etap III ( ostatni ) na ułożenie kolejnych 250 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu parafialnym, wiosną 2021 roku.  Od ubiegłej niedzieli  już kilkanaście rodzin przyniosło ofiary w podpisanej kopercie do zakrystii lub złożyły na tacę, przekazały przez rodzinę lub przez stronę internetową naszej Parafii  z prośbą, aby Ich w tym roku nie odwiedzać. Na stoliku pod  chórem, można wziąć obrzęd błogosławieństwa domu.  W każdym tygodniu staram się odprawiać Mszę świętą za wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo, w podziękowaniu za składane ofiary na potrzeby Kościoła i funkcjonowanie naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     PLAN KOLĘDY  w  2021 roku :

- poniedziałek 18 stycznia - od godz.10.00  Kiwity nr 18 ( 1-2 ) , 25 , 25 A, 80 i 24 ( 1-4 ).

- wtorek 19 stycznia - kolędy nie będzie ! ( z powodu pogrzebu matki kapłana w Bartoszycach ).

- środa 20.01, od godz.10.00  Kiwity nr 26, 41, 39, 32, 31, 33,  34 i 35

- czwartek 21 stycznia, od godz.10.00  nr 28 (1-3 ), 29 (1-6)  i 30.

- piątek 22 stycznia, od godz.10.00 Kiwity 6, 5, 4, 3, 3 A, 1 , 36, 37,40

- sobota 23 stycznia, od godz.11.30  Kiwity 74, 65, 21, 64, 73, 20 i 19.

 

·    UWAGA !  W imieniu Rzymskokatolickiej Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kiwitach,  zapraszam po odbiór żywności osoby i rodziny, które zgłosiły się do GOPS- u w Kiwitach latem i jesienią ubiegłego roku otrzymując skierowanie – w piątek 29 stycznia od godz.11.00 do godz.14.00.  Będą wydawane następujące artykuły spożywcze : groszek z marchewką, olej, ser podpuszczkowy , fasolka po bretońsku, mleko, szynka drobiowa ( konserwy ), filet z makreli w oleju ( konserwy ) i makaron.  Już dziewiąty rok , żywność z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla 158 osób z naszej Parafii i Gminy Kiwity - jest wydawana w domu parafialnym w Kiwitach nr 38.

 

·    W przyszłą niedzielę 24 stycznia będziemy przeżywać  Dzień Solidarności z Chorwacją - w związku z tym w całej Polsce będzie zbiórka ofiar do puszek po Mszach świętych, na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu i w całym nowym roku , pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy, radości, pokoju i nadziei na lepsze jutro. Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl  Jest nowa galeria zdjęć z Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>