<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu 21 lutego 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dzisiejszą I niedzielą Wielkiego Postu– kończymy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

·    ŚRODĄ POPIELCOWĄ 17 lutego, rozpoczął się WIELKI POST. Powinien to być czas wyciszenia, żarliwej modlitwy, trzeźwości, osobistej refleksji i zadanie sobie pytania : co powinienem zmienić i poprawić w swoim dotychczasowym życiu, by stać się lepszym człowiekiem ?  Pamiętajmy też o dobrych wielkopostnych postanowieniach i dobrych uczynkach.

 

·    Jutro 22 lutego przypada Święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła.

 

·    W sobotę 27 lutego po Mszy świętej o godz.10.00, zapraszam na Nowennę Gietrzwałdzką.

 

·    Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych  i wszystkich Parafian na DROGĘ KRZYŻOWĄ -  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·    GORZKIE ŻALE -  śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45  i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·    W Wielkim Poście nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami.  W związku z tym z ofiar przeznaczonych na kwiaty, przez rodziny sprzątające nasz kościół, będzie zakupiony na Wielkanoc nowy piękny bukiet kwiatów na Ołtarz główny. Bóg zapłać !

 

·    Na stoliku pod chórem są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas, które można wziąć ze sobą do domu, zarówno dzieci, jaki dorośli i tam można składać drobne ofiary w ramach wielkopostnych wyrzeczeń, należy je przynieść do kościoła wraz ze święconką w Wielką Sobotę.

 

·     Każdego roku w Wielkim Poście w całej Archidiecezji Warmińskiej, jest organizowana Jałmużna Wielkopostna, przekazywana na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.  Pragniemy w ten sposób, choć w części wynagrodzić Panu Bogu i bliźniemu za różne grzechy i zaniedbania w czynieniu dobra, a także za krzywdy moralne i materialne, w tym grzechy oszustwa, pijaństwa i lekceważenia niedzielnej Eucharystii.  W naszym kościele jest do tego przeznaczona skarbonka w kruchcie kościoła z napisem ,, jałmużna wielkopostna ” .

 

·    W przyszłą II niedzielę Wielkiego Postu 28 lutego będzie ogólnopolska zbiórka pieniężna po Mszach świętych do puszek , na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,,Ad gentes”.   To także dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.  Bóg zapłać !

 

·    Od nowego 2021 roku, w związku z podwyższonym kryterium dochodowym: 1542, 20 zł  dla osoby samotnej  i  1161,60 zł dla osób w rodzinie, pojawiła się możliwość zgłoszenia się do GOPS-u w Kiwitach, po Skierowanie do otrzymywania darów żywności, najlepiej do końca lutego 2021 roku. Można zgłaszać się również telefonicznie numer tel. 89 -766 09-47.  Należy dostarczyć dokument o źródłach dochodu.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i złożoną ofiarę następującym rodzinom : Edycie i Patrycji Dąbrowskim, Beacie Augustyniak oraz  Salomei Dąbrowskiej. Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·     Na stoliku pod  chórem, można jeszcze wziąć obrzęd błogosławieństwa domu.  Modlitwą ogarniam wszystkich Parafian, modląc się o zdrowie i Boże błogosławieństwo, w podziękowaniu za złożone,  z racji kolędy ofiary na potrzeby Kościoła i funkcjonowanie naszej Parafii.  Szczególnie dziękuję tym rodzinom, które w tym roku nie przyjmowały kapłana po kolędzie, z różnych powodów , a mimo to złożyły ofiarę na konto parafialne, czy w podpisanej kopercie na tacę lub do skrzynki pocztowej na plebanii, w myśl  V Przykazania kościelnego ,, troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła ” .  Serdeczne Bóg zapłać !   Zapraszam na Mszę świętą dziękczynną Panu Bogu  w intencji wszystkich Parafian – za szczęśliwie przeżytą kolędę ,  w I piątek miesiąca 05 marca o godz.16.00.  W niedługim czasie przedstawię podsumowanie kolędy i przedłożę plany gospodarcze na bieżący i przyszły rok.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu i w całym nowym roku , pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy,  pokoju i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata .  Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl  Jest nowa galeria zdjęć z Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>