<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

czyli  Boże Ciało  03 czerwca  2021 roku  w  Kiwitach.

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23 maja 2021 r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się Okres Wielkanocny, o którym mówi II  i  III Przykazanie kościelne ,, Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą. Wołajmy z wiarą : ,, Przyjdź Duchu Święty ! ”  i  pozwólmy Mu działać w naszym życiu.

·    Jutro 24 maja w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

·    W środę 26 maja we wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera, przeżywamy Dzień Matki.  Pamiętajmy w swoich modlitwach i o gestach życzliwości, zarówno o tych żyjących, jak też o tych naszych Mamach, które odeszły już do wieczności.

·    W czwartek 27.V.  po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

·    W sobotę 29 maja wspominamy świętą Urszulę Ledóchowską, dziewicę i świętego Pawła VI, papieża.

·    W sobotę 29 maja, o godz.15.00 będzie spowiedź święta : dzieci komunijnych i rocznicowych, rodziców, chrzestnych, dziadków i rodzin

·    W dzisiejszą niedzielę 23 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, taca jest przeznaczona w formie ryczałtu na Wyższe Seminarium Duchowne Hosianum w Olsztynie. Bóg zapłać !

·    Przekazuje słowa podziękowania i wdzięczności mieszkańcom Kiwit - lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego, za  skoszenie i wywiezienie w ubiegłym tygodniu trawy z cmentarza, posesji kościoła i ogrodu parafialnego.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    DRODZY PARAFIANIE !  Po Uroczystości Bożego Ciała w pierwszej połowie  czerwca br. rozpoczniemy ostatni III etap budowy nowych chodników ( alejek ) na naszym cmentarzu parafialnym. Powierzchnia obejmie 275 m2  z kostki Polbruk.  Serdeczne Bóg zapłać za składane już ofiary na ten cel.  Na prośbę wielu Parafian rozpocząłem odczytywanie imiennie ofiarodawców, w czasie ogłoszeń w kościele.

·     Bardzo dziękuję troskę o nasz kościół, za posprzątanie i kwiaty, następującym rodzinom :  Bożena, Katarzyna i Julii Potasznik oraz Wioletcie i Alanowi Czajkowskim. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę 29 maja, o godz.15.30,  aby o naszą świątynię zadbali i pięknie przystroili rodzice dzieci komunijnych i rocznicowych.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Zapowiedzi przedślubne :   II  Klaudia Kaczorowska, panna, zamieszkała w Rokitniku, Parafia tutejsza  i  Grzegorz Szymański, kawaler, zamieszkały w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lidzbarku Warmińskim.

·    W związku z Uroczystością Bożego Ciała, proszę o przygotowanie I Ołtarza mieszkańców Bartnik ;  II Ołtarza mieszkańców Rokitnika ;  III Ołtarza mieszkańców Kiwit nr 78, 44, 43, 83, 71, 77, 81, 72  i 70   oraz IV Ołtarza mieszkańców Kobieli ( kolonie prawa strona ).

·    Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla mieszkańców naszej Parafii oraz Gminy Kiwity ze Skierowaniem z GOPS , będą wydawane 11 czerwca ( piątek ), od godz.11.00 do 14.00 w budynku plebanii w Kiwitach nr 38

·    Pozdrawiam bardzo serdecznie Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia i miesiąca,  a także wszystkich Parafian i Gości , życząc Bożego błogosławieństwa i powrotu do zdrowia oraz silnej wiary i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata.  Proszę i zachęcam do powrotu i wspólnotowej modlitwy w naszym kościele parafialnym w Kiwitach. Niech pokój i dobro oraz radość zagości w naszych sercach i umysłach, byśmy ufali  Opatrzności Bożej i wspierali się wzajemnie. Szczęść Boże.

·    W ubiegłym tygodniu we środę 19 maja odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarz parafialny w Kiwitach ś+p Helenę Augustyniak w wieku 88 lat.  Rodzinie przekazuję raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy.  ,, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen . ”

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl