<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu 28 lutego 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś w  II niedzielę Wielkiego Postu 28 lutego organizowana jest ogólnopolska zbiórka pieniężna po Mszach świętych do puszek , na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,,Ad gentes”.   To także dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    28 lutego 2013 roku, nastąpiło zakończenie pontyfikatu Papieża Benedykta XVI , który trwał od 19 kwietnia 2005 roku .

 

·    Dzisiejsza taca 28.II. w formie ryczałtu jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać !

 

·    W czwartek 04 marca przypada Święto świętego Kazimierza, królewicza.  Zapraszam na Godzinę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu o godz.15.30 .

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 05 marca odwiedziny chorych od godz.10.00.  Spowiedź święta o godz.16.00.

 

·    Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych  i wszystkich Parafian na DROGĘ KRZYŻOWĄ -  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·    GORZKIE ŻALE -  śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45  i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·    W Wielkim Poście nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami.  W związku z tym z ofiar przeznaczonych na kwiaty, przez rodziny sprzątające nasz kościół, będzie zakupiony na Wielkanoc nowy piękny bukiet kwiatów na Ołtarz główny. Bóg zapłać !

 

·    Na stoliku pod chórem są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas, które można wziąć ze sobą do domu, zarówno dzieci, jaki dorośli i tam można składać drobne ofiary w ramach wielkopostnych wyrzeczeń, należy je przynieść do kościoła wraz ze święconką w Wielką Sobotę.

 

·     Każdego roku w Wielkim Poście w całej Archidiecezji Warmińskiej, jest organizowana Jałmużna Wielkopostna, przekazywana na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.  Pragniemy w ten sposób, choć w części wynagrodzić Panu Bogu i bliźniemu za różne grzechy i zaniedbania w czynieniu dobra, a także za krzywdy moralne i materialne, w tym grzechy oszustwa, pijaństwa i lekceważenia niedzielnej Eucharystii.  W naszym kościele jest do tego przeznaczona skarbonka w kruchcie kościoła z napisem ,, jałmużna wielkopostna ” .

 

·    Od nowego 2021 roku, w związku z podwyższonym kryterium dochodowym: 1542, 20 zł  dla osoby samotnej  i  1161,60 zł dla osób w rodzinie, pojawiła się możliwość zgłoszenia się do GOPS-u  w Kiwitach, po Skierowanie do otrzymywania darów żywności. Można zgłaszać się również telefonicznie numer tel. 89 -766 09-47.  Należy dostarczyć dokument o źródłach dochodu.

 

·     Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 06 marca, o godz.10.40 , o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Edyta Maruszczak, Alicja Masłowska, Halina Grzegorczyk, Anna Kowalczyk, Łukasz Sulej i Mirosław Błażewicz.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu i w całym nowym roku , pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy,  pokoju i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata .  Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl  Jest nowa galeria zdjęć z Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>