<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

czyli  Boże Ciało  03 czerwca  2021 roku  w  Kiwitach.

Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 maja 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Wychwalamy dziś Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca.

·    Jutro 31 maja w poniedziałek, obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele oraz przy Krzyżach i Kapliczkach.  Wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie składam serdeczne  - Bóg zapłać!

·    We wtorek 01 czerwca w Dniu Dziecka , we wspomnienie świętego Justyna męczennika , będziemy modlić się w intencji wszystkich dzieci z naszej Parafii. W tym dniu rozpoczniemy Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa , po Mszy świętej o godz.17.00.

·    W pierwszy piątek miesiąca 04 czerwca odwiedziny chorych od godz.10.00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz.16.30.

·    W sobotę 05 czerwca przypada wspomnienie liturgiczne świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.

·    W dzisiejszą niedzielę 30 maja , taca jest przeznaczona na opracowanie i wdrożenie Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego w budynku kościoła.  Koszt wynosi 2.500 złotych.  Jest to Nakaz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim.

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 06 czerwca , po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca w tym dniu ( ryczałt ), będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.

·    DRODZY PARAFIANIE !  Po Uroczystości Bożego Ciała  rozpoczniemy i zakończymy -  ostatni III etap budowy nowych chodników ( alejek ) na naszym cmentarzu parafialnym. Powierzchnia obejmie 275 m2  z kostki Polbruk.  Bardzo proszę o składanie od każdej rodziny ofiar na ten cel, zarówno w zakrystii, w podpisanej kopercie na tacę lub na konto parafialne. Numer jest podany na stronie internetowej. Na prośbę wielu Parafian rozpocząłem odczytywanie imiennie ofiarodawców, w czasie ogłoszeń w kościele.

·     Bardzo dziękuję troskę o nasz kościół, za posprzątanie , umycie ławek przed kościołem oraz piękne dekoracje i bukiety żywych kwiatów,  rodzicom dzieci I komunijnych i rocznicowych . Również dziękuję za dwie nowe świece, jako dar ołtarza – rodzicom dzieci I Komunijnych. Przekazuję też wyrazy wdzięczności Paniom Katechetkom : Izabeli Mieczkowskiej i Emilii Mejka, za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę  05  czerwca , o godz.10.45,  aby o naszą świątynię zadbali mieszkańcy Kobieli : Lilia i Halina Kuryłowicz, Maria Babik i  Teresa Lipnicka.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Zapowiedzi przedślubne :   III  Klaudia Kaczorowska, panna, zamieszkała w Rokitniku, Parafia tutejsza  i  Grzegorz Szymański, kawaler, zamieszkały w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Lidzbarku Warmińskim.

·     UWAGA !  W tym tygodniu we czwartek 03 czerwca będziemy świętować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli BOŻE CIAŁO.  W tym dniu wyznajmy publicznie naszą wiarę we Mszy świętej i  w Procesji Eucharystycznej, tym samym można zyskać Odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w uroczystej procesji eucharystycznej.   Msze święte  o godz.8.00 i 10.00.    Po drugiej Eucharystii sprawowanej w intencji wszystkich Parafian i Gości, będzie procesja do 4 Ołtarzy.  Bardzo proszę o przyozdobienie Obrazami i symbolami eucharystycznymi swoich domów, a szczególnie wzdłuż trasy procesyjnej. Tradycyjnie już proszę o przygotowanie I Ołtarza mieszkańców Bartnik ;  II Ołtarza mieszkańców Rokitnika – wieś ;  III Ołtarza mieszkańców Kiwit  nr 78, 44, 43, 83, 71, 77, 81, 72  i 70   oraz IV Ołtarza mieszkańców Kobieli ( kolonie prawa strona ).  Do sypania kwiatków zapraszam dzieci klasy O - I – II – III i IV, pod czujnym okiem rodziców.  Próba sypania kwiatków we wtorek 01 czerwca po Mszy świętej o godz.17.45 . Pozostałe informacje są ujęte na stronie internetowej naszej Parafii w osobnej zakładce p/n  ,,Procesja ” .

·    Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla mieszkańców naszej Parafii oraz Gminy Kiwity ze Skierowaniem z GOPS , będą wydawane 11 czerwca ( piątek ), od godz.11.00 do 14.00 w budynku plebanii w Kiwitach nr 38.