<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

IV Niedziela Zwykła 31 stycznia 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    We wtorek 02 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, gdy Symeon i Anna rozpoznali w małym Jezusie Zbawiciela.  Czasami trudno zobaczyć Boga  i Jego działanie w tym, co niepozorne i - mogłoby się wydawać – zwyczajne. Tymczasem On przychodzi do nas w czasie Mszy świętej, jest przy nas  w naszej codzienności. Wychwalajmy Boga  i bądźmy dobrzy dla ludzi. Pozwólmy Chrystusowi, aby był światłem naszego  życia.

 

·    We wtorek 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Matki Bożej Gromnicznej, taca w całości jest przeznaczona na klasztor kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k. Olsztyna, z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Bóg zapłać !  Można nabyć świece – gromnice, w zakrystii.

 

·    W ubiegłą niedzielę z inicjatywy Episkopatu Polski przeżywaliśmy Dzień Solidarności z Chorwacją. Po Mszach świętych zebraliśmy do puszek i przekazaliśmy za pośrednictwem Caritas Polska na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi, kwotę w wysokości 228 złotych.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·      We środę 03 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja patrona chorób gardła. Na zakończenie Mszy świętej o godz.16.00,  będzie specjalne błogosławieństwo świec i wiernych.  Serdecznie zapraszam.

 

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 07 lutego po Mszy świętej o godz.9.00,  zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i złożoną ofiarę następującym rodzinom : Barbarze Parzych, Bożenie Kolesar i Dominice Parzych. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w sobotę 06 lutego o godz.10.40, te rodziny, które  udekorowały naszą świątynię , rozebrały już choinki i dekoracje oraz posprzątały nasz kościół .

 

·     Przekazuję wyrazy podziękowania i wdzięczności Panu Rafałowi Parzychowi, za chętny i bezinteresowny transport darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla osób potrzebujących. Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 złotych i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !   W Imię Boże trwa doroczna wizyta duszpasterska, czyli kolęda  . Kolęduję w większości dni swoim samochodem, jedynie na kilka kolonii poproszę o pomoc Parafian,  przestrzegam zalecenia sanitarne.  Kto się obawia o własne zdrowie, może zgłosić osobiście, przez rodzinę czy sąsiadów, aby w tym roku nie odwiedzać po kolędzie. Pozostałe rodziny będę odwiedzał, tak jak w poprzednich latach.  Można przyjąć kapłana również przed domem, na swojej posesji.  Przyjmę to z pokorą i zrozumieniem obecnej sytuacji pandemicznej. Pragnę przekazać dar wspólnej modlitwy i kapłańskie błogosławieństwo. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszy świętych, wnieść opłatę roczną od każdej rodziny na wywóz nieczystości stałych z  cmentarza, uregulować zaległą składkę na alejki cmentarne,  jak również przekazać  nową składkę – etap III ( ostatni ) na ułożenie kolejnych 250 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu parafialnym, wiosną 2021 roku.  Wiele już rodzin rodzin skorzystało z tej możliwości i przyniosło ofiary w podpisanej kopercie na plebanię , do zakrystii lub złożyły na tacę, albo przekazały przez rodzinę. Na stoliku pod  chórem, można wziąć obrzęd błogosławieństwa domu.  W każdym tygodniu staram się odprawiać Mszę świętą za wszystkich Parafian o Boże błogosławieństwo, w podziękowaniu za składane ofiary na potrzeby Kościoła i funkcjonowanie naszej Parafii.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     PLAN KOLĘDY  w  2021 roku :

- poniedziałek 01 lutego - od godz.10.00 KOBIELA kol. lewa strona

- wtorek 02 lutego – od godz.11.30  ROKITNIK wieś

- środa 03 lutego - od godz.10.00  ROKITNIK Stacja PKP  oraz nr 22, 48, 47, 50, 50 B  i 50 A.

- czwartek 04 lutego, od godz.10.00  ROKITNIK  kol. i Kiwity 78

- piątek 05 lutego – od godz.10.00 KIWITY kol. kierunk Trutnowo

           - sobota 06 lutego, od godz.11.30  KOBIELA wieś prawa strona.

 

·    W dzisiejszą V niedzielę miesiąca, taca w formie ryczałtu, jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.  Bóg zapłac !

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w tym tygodniu i w całym nowym roku , pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy, radości, pokoju i nadziei na lepszą przyszłość.  Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl  Jest nowa galeria zdjęć z Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>