<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku    

 

 

Święto Ofiarowania Pańskiego 02 lutego 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·     Obchodzimy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, gdy Symeon i Anna rozpoznali w małym Jezusie Zbawiciela.  Czasami trudno zobaczyć Boga  i Jego działanie w tym, co niepozorne i - mogłoby się wydawać – zwyczajne. Tymczasem On przychodzi do nas w czasie Mszy świętej, jest przy nas  w naszej codzienności. Wychwalajmy Boga  i bądźmy dobrzy dla ludzi. Pozwólmy Chrystusowi, aby był światłem naszego  życia.

 

·     W dzisiejszą pierwsza niedzielę miesiąca 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Matki Bożej Gromnicznej, taca w całości jest przeznaczona na klasztor kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k. Olsztyna, z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Bóg zapłać !  Można nabyć świece – gromnice, w zakrystii.   Dziś także po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·     Jutro w poniedziałek 03 lutego przypada wspomnienie świętego Błażeja patrona chorób gardła, na zakończenie Mszy św. , o godz.16.00 będzie specjalne błogosławieństwo świec i wiernych.  Serdecznie zapraszam.

 

·     W środę 05 lutego obchodzimy wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas Eucharystii  o godz.16.00,  będzie błogosławieństwo chleba ku czci świętej Agaty patronki od nieszczęść ognia i innych kataklizmów.  Serdecznie zapraszam.

 

·     W pierwszy czwartek miesiąca 06 lutego we wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki  i Towarzyszy, zapraszam o godz.15.30  na Godzinę Świętą połączoną z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

·     W pierwszy piątek miesiąca 07 lutego, odwiedziny chorych od godz.10.00, a po południu spowiedź święta od godz.15.30.

 

·     W sobotę 08 lutego wspominamy świętego Hieronima Emilianiego, prezbitera i świętej Józefiny Bakhity, dziewicy.

 

·     W przyszłą druga niedzielę miesiąca taca gospodarcza będzie przeznaczona na zakup nowego ekranu elektronicznego do wyświetlania pieśni w naszym kościele. Mamy już z ubiegłego miesiąca na ten cel - kwotę w wysokości 775 złotych.  Bóg zapłać !

 

·     Przypominam o obowiązku uczestniczenia dzieci i młodzieży wraz z rodzicami w każdej niedzielnej Mszy świętej, które przygotowują się do pierwszej Komunii świętej i Sakramentu Bierzmowania.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 6 złotych  i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, następującym rodzinom : Teresie Chodorowskiej, Beacie i Żanecie Wasilewskim  oraz Anecie Chodorowskiej. Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę 09 lutego o godz.10.45,  o rozebranie choinek, uporządkowanie dekoracji i posprzątanie kościoła mieszkańców Kiwit nr domów : 17, 16, 15, 14, 13, 12, 10, 10 A, 10 B, 10 C  i 66.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     DRODZY  i  SZANOWNI PARAFIANIE !  , Z Bożą pomocą, a także Waszą ludzką życzliwością i wsparciem, zakończyłem doroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą w rodzinach naszej wspólnoty parafialnej. W niedzielę 23 lutego przedstawię podsumowanie kolędy i podam sprawozdanie duszpastersko-gospodarcze za miniony 2019 rok oraz bliższe i dalsze plany. Msze świętą dziękczynną za szczęśliwe kolędowanie w intencji wszystkich Parafian , odprawiłem już 27 stycznia.

 

·     Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą jeszcze zaprosić księdza proboszcza indywidualnie na kolędę w innym dogodnym terminie.

 

·     Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Szanownym Parafianom, za składane ofiary podczas kolędy. Bardzo serdecznie dziękuję za śniadania, obiady i kolacje, a także za gościńce ze sobą. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód i poświęciły czas, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu, następującym Parafianom : Tadeuszowi Dawid  oraz Sylwii Jaksina.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa ze Stoczka Klasztornego do Warszawy na uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w niedzielę 07 czerwca 2020 roku.  Zapisy do 16 lutego br. w zakrystii naszego kościoła.

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>