<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku    

 

 

III Niedziela  Adwentu - 15 grudnia 2019 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Dziś w III Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete, czyli radujcie się – rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Kolejna zapalona świeca na wieńcu adwentowym pokazuje, że jesteśmy coraz bliżej świąt Narodzenia Pańskiego. Bądźmy wytrwali i ufni.

 

·     W Adwencie zapraszam na RORATY – z lampionami lub świecami : w środy o godz.16.00  i  w soboty o godz.10.00.

 

·     W piątek 20 grudnia od godz.10.00, będę odwiedzał chorych w Ich domach z posługa sakramentalną. Można jeszcze zgłaszać osoby chore i niepełnosprawne, spoza I piątków miesiąca, bo te już odwiedziłem.

 

·     W sobotę 21 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła.

 

·      W zakrystii kościoła, są jeszcze świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” już w cenie 6 złotych i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W przyszłą niedzielę 22.XII, po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie opłatkowe Duszpasterską Radę Parafialną w budynku plebanii.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół i posprzątanie, następującym rodzinom :  Irenie i Agnieszce Maruszczak, Bożenie Aleksandrowicz i Karolowi Jaworskiemu.    Bóg zapłać !   Zapraszam w tym tygodniu w piątek lub w sobotę 20-21 grudnia do dekoracji naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego mieszkańców Kiwit nr domów :  17,16, 15, 14, 13, 12, 11A, 10, 10/2, 10A, 66.    Jednocześnie już z góry proszę te rodziny, które będą dekorowały naszą świątynię, aby w sobotę 08 lutego 2020 roku, po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrały choinki, dekoracje, posprzątały kościół i zabezpieczyły na kolejny rok.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     Wczoraj zakończyliśmy Rekolekcje  Adwentowe w naszej Parafii, które przeprowadził Ks. mgr Michał Ułanowski, wikariusz z Parafii błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Olsztynie. Serdeczne Bóg zapłać !  Pragnę podziękować również kapłanom z naszego dekanatu z Krekol i Kłębowa, za posługę sakramentalną  w konfesjonale oraz Parafianom za dary serca na stół rekolekcyjny : Weronice i Zbigniewowi Wiloch, Danucie i Janowi Grabowskim, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Teresie i Stanisławowi Jakubowskim, Danucie i Michałowi Kuształa oraz Mariannie i Tadeuszowi Borończyk, Izabeli Mieczkowskiej i Halinie Dobrzyńskiej, Małgorzacie i Henrykowi Szutowicz,  a także paniom pracującym w kuchni, jak również organistce Izabeli Mieczkowskiej, ministrantom i Parafianom za gorliwy udział i modlitwę.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     W dzisiejszą niedzielę zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci klasy III z rodzicami . Ofiary składane na tacę, w dniu dzisiejszym są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne,, Hosianum ” w Olsztynie – ryczałt.  Bóg zapłać!

 

·     Zapowiedzi przedślubne III  : Katarzyna Książek, panna, córka Jadwigi i Czesława, zamieszkała w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Mariusz Książek, kawaler, syn Bogusławy i Wincentego, zamieszkały w Parafii św. Rocha w Długosiodle , diecezja łomżyńska.

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>