<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

                II  Niedziela Wielkiego Postu

  17 marca 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy świętej, będzie wejściem na górę, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno zachować w sobie nadzieję i pokój. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę święty Paweł w Liście do Filipian.

 

·   Na Ołtarzu bocznym jest wyłożona Wielkopostna Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia.

 

·   Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ  KRZYŻOWĄ ,  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, przynoszą obowiązkowo do podpisu dzienniczki.  Po Nabożeństwie dzieci otrzymują specjalne wyklejanki kolejnych stacji Drogi Krzyżowej oraz drobne upominki.

 

·   Zapraszam na Gorzkie  ŻALE, które śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu,  o godz.8.45  i 10.45.    Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·   W dzisiejszą niedzielę 17 marca po Mszach świętych w całej Polsce, są zbierane ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,, Ad gentes ”.

·   We wtorek 19 marca przypada Uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

·   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 23 marca, po Mszy świętej o godz.10.00, o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Maria Krzykalska, Katarzyna Parzych, Jerzy Kiewicz i Zbigniew Parzych.

 

·   W Wielkim Poście nie dekorujemy, ani nie ozdabiamy kościoła kwiatami, aż do Wielkiego Piątku.

 

·   Trwają jeszcze zapisy, na bezpłatne 10 – dniowe kolonie letnie w okresie wakacyjnym, dla dzieci z naszej Parafii, urodzone w latach 2007 – 2011, a więc w wieku 8 – 12 lat. Koszt pobytu pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej  i nasza Parafia Kiwity.  Zgłosiły się tylko 2 osoby, a  mamy zarezerwowanych aż 15 miejsc.

 

·   Każdego roku w Wielkim Poście w całej Archidiecezji Warmińskiej, jest organizowana Jałmużna Wielkopostna, przekazywana na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska. Pragniemy w ten sposób, choć w części wynagrodzić Panu Bogu i bliźniemu za różne grzechy i zaniedbania w czynieniu dobra, a także za krzywdy moralne i materialne, w tym grzechy oszustwa, pijaństwa i lekceważenia niedzielnej Eucharystii.  W naszym kościele jest do tego przeznaczona skarbonka w kruchcie kościoła z napisem ,, jałmużna wielkopostna ” .

 

·   Zapraszam po odbiór darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, te osoby i rodziny, które mają skierowanie z GOPS – Kiwity, w dniu 27 marca ( środa ) od godz.11.00 do 14.00  w budynku plebanii -  Kiwity nr 38.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W przyszłą niedzielę 24 marca, ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum ” w Olsztynie – comiesięczny ryczałt.

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   Bardzo dziękuję za wpłacaną składkę roczną w wysokości 40 złotych od każdej rodziny, na opłacanie faktur za wywóz odpadów i nieczystości stałych z naszego Cmentarza parafialnego.  Apel też kieruję do osób i rodzin, które nie mieszkają już w naszej Parafii, ale mają groby bliskich zmarłych na naszym Cmentarzu.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>