<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

Procesja na Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kiwitach – 29 czerwca 2019 roku, godz.10.00.

 

XII Niedziela Zwykła

23 czerwca 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Dziś w liturgii słowa, Jezus zadaje pytanie ; ,, Za kogo Mnie uważacie ? ”. Teraz jest czas na naszą świadomą decyzję wierności Bogu. Powiedzmy Jezusowi raz jeszcze, że jest naszym Panem i Zbawicielem.

 

·     Dziś w Dniu Ojca pamiętajmy w modlitwie, o naszych żyjących, a także zmarłych Ojcach.

 

·     Zapraszam od poniedziałku do piątku o godz.16.45, na śpiewane Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w soboty recytujemy Litanię do NSPJ po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewamy przed obiema Mszami świętymi.

 

·     Jutro 24 czerwca będziemy świętować Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

 

·     We wtorek wspominamy błogosławioną Dorotę z Mątów, zakonnicę.

·     We czwartek 27 czerwca przypada 142 rocznica Objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. W swoim orędziu Maryja prosiła, o trzeźwość, nawrócenie i pokutę oraz odmawianie różańca i zapewniała nas ,, Nie smućcie się. Ja zawsze będę z wami ” . W tym dniu odmawiamy Nowennę Gietrzwałdzką.

 

·     W czwartek również na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła i poświęcenie wianków.

 

·     W piątek 28 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

·     UWAGA ! W tym tygodniu w sobotę 29 czerwca 2019 roku przypada Uroczystość i doroczny Odpust Parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosi i procesję Eucharystyczną poprowadzi Ksiądz mgr lic. Jarosław Prusaczyk – Proboszcz Parafii Świętej Barbary z Rogóża. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego świętowania. Przybędą kapłani z naszego dekanatu i będzie dogodna sposobność do spowiedzi świętej, a także możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Taca w tym dniu na całym świecie jako ,,Świętopietrze ” , jest przeznaczona dla Stolicy Apostolskiej. Prośba do Szanownych Parafian o upieczenie ciasta i jeśli ewentualnie ktoś może , o przygotowanie w domu i przywiezienie na sobotę gotowych dań obiadowych. Serdeczne Bóg zapłać ! ( uprzejmie proszę o wcześniejszą informację ). Pozostałe wiadomości są ujęte na stronie internetowej w osobnej zakładce ,, Procesja na Odpust Parafialny ”.

 

·     Bardzo serdecznie proszę w tym tygodniu przed Uroczystością odpustową , mieszkańców Kiwit ( prawa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ), o skoszenie i wywiezienie trawy z posesji naszego kościoła, z cmentarza oraz w ogrodzie parafialnym. Już z góry dziękuję za koordynację tych prac Pani Sołtys Kiwit mgr Sylwii Jaksina. Bóg zapłać !

 

·     Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za złożoną ofiarę na zakup środków czystości i oliwy do świec, następującym rodzinom : Teresie Buczel, Dominice Kruszel, Irenie i Karolinie Czerniawskim oraz Sabinie Kruszel. Serdeczne Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , aby wyjątkowo w najbliższy piątek 28 czerwca, po Mszy świętej godz.17.00, o nasz kościół przed Odpustem , zadbały dwa zespoły rodzin : Zenona Przybylska, Barbara Karczewska , Izabela Karczewska, Monika Napiórkowska, Grażyna Bekieszczuk, Maria Tkaczuk i Monika Bekieszczuk.

 

·     W dzisiejszą niedzielę 23 czerwca ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie. Bóg zapłać !

 

·     Zapraszam ministrantów obecnie służących przy Ołtarzu oraz kandydatów do liturgicznej służby Ołtarza, w dzisiejszą niedzielę 23 czerwca po Mszy świętej o godz.11.00, na spotkanie organizacyjne.

 

·     Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Pani Małgorzacie Gralczyk, za pielęgnację drzew i krzewów przed kościołem. Bóg zapłać !

 

·     Dziś podczas Mszy świętej o godz.11.00, będzie obrzęd poświęcenia nowego fioletowego Ornatu, na wyłączną chwałę Panu Bogu w służbie ludziom. Jest to Dar Ołtarza od rodziców tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>