<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

 

      II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

 28 kwietnia 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego  i rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia, który przypomina nam, że miłość Boga jest większa od naszego grzechu. Bóg jest naszym wybawieniem. Nie bądźmy na Niego obojętni. Dziękujmy Bogu za Jego miłosierdzie, które uzdalnia nas do tego, aby żyć miłosierdziem dla bliźniego.

 

·   W dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej, wraz z rodzicami.

  

·   Taca dzisiejsza jest przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.  Bóg zapłać !

 

·   UWAGA !  Produkty żywnościowe z Programu Caritas Spiżarnia Biedronka, są wydawane bezpłatnie w poniedziałki i czwartki, tylko od godz.15.00 do 15.30. Lista uczestników  jest już zamknięta, z powodu ograniczonych możliwości pozyskiwania artykułów spożywczych.  Z tego Programu mogą korzystać tylko osoby samotne, prawdziwie ubogie i niepełnosprawne, o bardzo niskich dochodach. W czerwcu br. będzie ponowna weryfikacja źródeł dochodu tych 60 -  osób i rodzin już korzystających z tej akcji.

 

·   Jutro w poniedziałek przeżywamy Święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

·   We wtorek 30 kwietnia obchodzimy ( przeniesioną z racji Oktawy Wielkanocnej ) , Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.

 

·   We środę 01 maja we wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika, rozpoczniemy o godz.16.40 Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami.  W soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  a  w niedziele śpiewana o godz.8.50  i  10.50.   Bardzo serdecznie zapraszam.

 

·   We czwartek 02 maja we wspomnienie świętego Atanazego i Zygmunta , w naszej Ojczyźnie jest obchodzony Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.  Pamiętajmy o wywieszeniu Flagi Narodowej, także na 3- go Maja.

 

·   W piątek 03 maja będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Naszego Narodu.  To także 228 rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja i Dzień Emigranta. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę, o godz.9.00 i 11.00.

 

·   W sobotę 04.IV, we wspomnienie św. Floriana,będziemy modlić się w intencji Strażaków i wszystkich Parafian.

 

·   W przyszłą I niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół , za posprzątanie i za kwiaty rodzinom : Elżbiecie i Marlenie Żydonik,  Ewie Skomorucha  i Stanisławie Bartnikowskiej. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 04 maja, po Mszy świętej o godz.10.00, te rodziny z Kiwit, które dekorowały kościół w Wielką Środę,  teraz rozebrały i uporządkowały dekorację Wielkanocną oraz posprzątały naszą świątynię.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   Ponawiam po raz kolejny moje zaproszenie na bezpłatne 11- dniowe kolonie wakacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Turnus wypoczynkowy jest organizowany w dniach od 22 sierpnia do 01 września 2019 roku we Fromborku. Koszt pobytu dzieci wraz z wychowawcami pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej i nasza Parafia Kiwity.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>