<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

PLAN  REKOLEKCJI  ADWENTOWYCH

 

      II  Niedziela  Adwentu  09 grudnia  2018 roku.

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy - ADWENT.  Hasło nowego roku liturgicznego 2018/2019  cyklu C , brzmi ,, W  mocy Bożego Ducha ” . To czas radosnego, ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.  Pamiętajmy o dobrych postanowieniach, także o trzeźwości,  niedzielnej Eucharystii  i spowiedzi adwentowej.

·   W Adwencie zapraszam na RORATY -  z lampionami  lub świecami : w środy o godz.16.00   i  w soboty o godz.10.00.

·   Dziś niedziela 09 grudnia – to  Dzień Nieustającego Różańca.

·   We wtorek 11 grudnia przypada wspomnienie świętego Damazego I , papieża.

·   W środę 12 grudnia obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

·   W czwartek 13 grudnia, będzie wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy, patronki chorób oczu ( od słowa łacińskiego lux-lucis, tzn. światło, jasność.  Ten dzień to smutna 37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ogarnijmy naszymi modlitwami wszystkich, którzy zginęli, zostali ranni, byli internowani i więzieni. Prośmy niech Boże Miłosierdzie zagoi rany przeszłości oraz uczy nas przebaczenia i pojednania w teraźniejszości i przyszłości.

·   W piątek 14 grudnia przypada wspomnienie świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

·   W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 09 grudnia ofiary składane na tacę gospodarczą, są przeznaczone na  pokrycie kosztów zakupu sprzętu elektrycznego oraz usunięcia awarii dopływu prądu na chórze, w kruchcie , pod chórem i na zewnątrz naszego kościoła, jak również na modernizację linii energetycznej w kościele.  Jednocześnie przekazuję podziękowanie za wielogodzinną pomoc naszym parafianom elektrykom : Krzysztofowi Stefanowiczowi, Jerzemu Majek i Wojciechowi Żebrowskiemu.  Dalsze prace będą kontynuowane w tym tygodniu.  Bóg zapłać !

·   Od ubiegłej Niedzieli Adwentu, można już nabywać w zakrystii kościoła,  świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie  i wytarcie ławek przed kościołem oraz za złożoną ofiarę ( zamiast kwiatów),  na zakup środków czystości i nowych szczotek, następującym rodzinom z Kiwit : Iwonie Maruszczak, Kamili Bekieszczuk, Grażynie Tkaczuk i Barbarze Kułdo.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 15.XII,   po Mszy świętej o godz.10.00,  o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Danuta Grabowska, Wanda i Monika Mazur, Józef Dziurek oraz Irena Pytel.

·   W dzisiejszą II Niedzielę Adwentu 09 grudnia, po Mszach świętych w całej Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać !

·   Dziś po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie konsultacyjne Parafialną Radę Duszpasterską, w domu parafialnym.

·   Przekazuję słowa podziękowania Paniom : Marii Krzykalskiej i Katarzynie Parzych, za ofiarowane z Ziemi Świętej do naszego kościoła świec wotywnych, książeczkę z tekstami Drogi Krzyżowej oraz Różańca.  Bóg zapłać !

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, ZIARNO ” .

·   UWAGA !   W tym tygodniu w piątek 14 grudnia w Imię Boże, rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszam . Plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń, w kruchcie kościoła i na stronie internetowej.  Będę wdzięczny za upieczenie ciasta, jajka, czy przygotowane inne, gotowe już potrawy na stół rekolekcyjny.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>