<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

III  Niedziela Adwentu  13  grudnia  2015 roku – Ogłoszenia duszpasterskie.

·      Dziś w liturgii Kościoła wspominamy świętą Łucję, dziewicę i męczennicę,  patronkę chorób oczu, ( od słowa łacińskiego lux-lucis, tzn. światło, jasność. Dzisiejszy dzień, to także 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ogarniamy naszymi modlitwami wszystkich, którzy zginęli,  zostali  ranni  i  byli  internowani. Prośmy, niech Boże Miłosierdzie zagoi rany przeszłości, uczy nas przebaczenia.

·      Dziś III Niedziela Adwentu zwana Gaudete, czyli radujcie się, a więc jest to czas radosnego i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.  Zapraszam bardzo serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na RORATY : w środy o godz.16.00 i w soboty o godz.10.00, z lampionami.

·      W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

·      Jutro 14 grudnia będzie wspomnienie świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

·      We środę  rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

·      W czwartek  17.XII, rozpoczyna się druga część Adwentu ; dni tego okresu poświęcone są bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

·      Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie.

·      W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ”.

·      W dzisiejszą niedzielę taca będzie przeznaczona na kwartalne ubezpieczenie kościoła, domu parafialnego oraz trzech budynków gospodarczych - od nieszczęść ;   natomiast ofiary składane dziś do puszek po Mszach świętych, będą przeznaczone na  Pomoc  Kościołowi  na  Wschodzie.  Serdeczne Bóg zapłać !

·      W tym tygodniu w środę 16 grudnia odwiedzę chorych w Ich domach z posługą sakramentalną, od godz.10.00  do godz.13.00.  Proszę o zgłaszanie osób w zakrystii.

·      Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie  i żywe kwiaty następującym rodzinom  z Bartnik : Teresie Chodorowskiej, Łukaszowi i Patrykowi Piotrowskim oraz Ilonie Kowalew i Tomaszowi Giera.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 19 grudnia po Mszy świętej o godz.10.00  lub  po niedzieli, po 20.XII.  o wystrój naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, aby zadbały rodziny z Rokitnika : wieś i kolonia.

·      W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie.

·       W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, małe i duże w ramach akcji : Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży tych świec, jest przeznaczony na pomoc najuboższym rodzinom w naszej Archidiecezji Warmińskiej.

·      W miniony czwartek po awarii został już naprawiony piec do ogrzewania naszego kościoła parafialnego. Dwukrotna już   wizyta specjalisty serwisanta w tym sezonie grzewczym ( XI  i  XII ),  kosztowała naszą Parafię wraz z zakupionymi częściami, dojazdem z Olsztyna i robocizną 750 złotych. Uprzejmie proszę o zamykanie drzwi w kościele, aby zatrzymać ciepłe powietrze, gdyż jest on ogrzewany codziennie  i  piec pracuje w dzień i w nocy.  Bóg zapłać!

·      W tym tygodniu w piątek 18 grudnia w Imię Boże, rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii, które poprowadzi Ksiądz mgr Jacek Gonder, Proboszcz Parafii św. Anny w Mołtajnach, dekanat Kętrzyn. Będę wdzięczny za upieczenie ciasta, dary żywności lub gotowe dania na stół rekolekcyjny, aby godnie przyjąć Kapłanów spowiedników i Księdza Rekolekcjonistę.  Serdeczne Bóg zapłać!

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl