<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXV  Niedziela  Zwykła  20 września 2015 roku – Ogłoszenia.

·    Dziś jest Niedziela Środków Społecznego Przekazu.  W związku z tym, zachęcam bardzo serdecznie także do słuchania Radia  MARYJA  i  oglądania  Telewizji  TRWAM.

·    Jutro 21 września przypada Święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

·    W środę 23 września, będziemy wspominać  świętego Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

·    W piątek 25 września, będzie Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej we Fromborku ( 1342 r. ).

·    W sobotę 26 września przypada wspomnienie liturgiczne świętych męczenników Kosmy i Damiana.

·    Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·    Uprzejmie proszę, aby w tym tygodniu zadbali o czystość i estetykę naszego Cmentarza parafialnego, posesji wokół kościoła, a także o wykoszenie trawy w ogrodzie przed domem parafialnym mieszkańców Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ).  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Zachęcam do zamawiania Mszy świętych, nie tylko w niedziele, ale też w dni powszednie,  owszem – za zmarłych, bo oni liczą na Boże Miłosierdzie i na naszą modlitewną pamięć i pomoc, ale również w intencjach dziękczynno-błagalnych, imieninowych, rocznicowych, jubileuszowych, bowiem każdy z nas ma Panu Bogu za co dziękować i o co prosić. Są intencje wolne jeszcze w październiku.  Można również zgłaszać Msze święte już na nowy 2016 rok.

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe i świeże kwiaty następującym rodzinom z Kobieli : Alinie i Kazimierzowi Kondratowicz, Żanecie Mróz, Krystynie Radziwonik oraz Krystynie Janko. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały  rodziny:  Agata  Lipińska, Weronika Wiloch  i  Milena Skiba.

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować Parafianom : Panu Krzysztofowi Stefanowiczowi, Czesławowi  Książek  i Andrzejowi  Skomorucha, za zamocowanie  na zewnątrz  i wewnątrz  kościoła  2  banerów jubileuszowych.  Bóg zapłać!

·    W dzisiejszą niedzielę  taca przeznaczona jest na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.  Bóg zapłać !

·    DRODZY  I  SZANOWNI  PARAFIANIE !!!

Pragnę z całego serca zaprosić całą wspólnotę parafialną, już  w najbliższą niedzielę 27 września, o godz.17.00,  na moją Uroczystą Mszę Świętą Jubileuszową  z  okazji 25- lecia Kapłaństwa.  Będzie to Msza święta dziękczynna za dar życia, wiary i powołania kapłańskiego.  Dlatego też,  za tydzień - nie będzie Mszy świętej o godz.11.00.    Natomiast będzie w tym dniu  Msza święta o godz.9.00   i   o  godz.17.00 – Jubileuszowa.  W związku z tym zwracam się z serdeczną prośbą, o pomoc w organizacji tej Uroczystości.  Chodzi o upieczenie ciasta, ofiarowanie ziemniaków, jajek, może jakiegoś gotowego dania lub innej formy wsparcia w miarę swoich możliwości,  za  co  już  z  góry składam wielkie - Bóg zapłać !   Jeszcze jedna prośba do tych osób, które  mogą i chcą pomoc, aby zgłosiły to kilka dni wcześniej. Serdecznie dziękuję już za ofiarowane  różne produkty. Pragnę od siebie na tę okoliczność ofiarować Panu Bogu i Matce Najświętszej, na przyszłą niedzielę  4 bukiety pięknych żywych kwiatów na Ołtarz Główny  i  Soborowy, a także już  3 miesiące wcześniej, w czerwcu  ofiarowałem nowy zabytkowy fotel  i  4  stylowe krzesła oraz dywan na nowe Miejsce Przewodniczenia w naszym kościele. To wszystko na Chwałę Panu Bogu i pożytek wiernych dla naszej Wspólnoty, w podziękowaniu za doczekanie i przeżywanie Jubileuszu 25-lecia Kapłaństwa Chrystusowego.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl