<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Laetare, czyli radości.

 

·    W dniach 19-25 marca obchodzimy Tydzień Modlitw o ochronę życia.

 

·    Dzisiejsza taca gospodarcza w drugą niedzielę miesiąca 14.III, jest przeznaczona na spłatę należności za wykonany już II etap -  nowych alejek z kostki Polbruk, na naszym cmentarzu parafialnym. Bóg zapłać !

 

·    W środę 17 marca przypada wspomnienie świętego Patryka, biskupa,    a w czwartek 18 marca świętego Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    W piątek 19 marca obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa , Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !  w tym tygodniu w piątek i sobotę 19 i 20 marca zapraszam na Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii.  Msze święte o godz.10.00  i  18.00.  W piątek 19.III, będą wyjątkowo dwie Drogi Krzyżowe tj. o godz.9.30  i  17.30.   Będą zaproszeni kapłani z naszego Dekanatu, zatem będzie dogodna sposobność do Spowiedzi świętej - 15 minut przed każdą Mszą świętą .  Będę wdzięczny za upieczenie ciasta i inne dary serca na stół rekolekcyjny. Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych  i wszystkich Parafian na DROGĘ KRZYŻOWĄ -  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·    GORZKIE ŻALE -  śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45  i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·     Bardzo dziękuję w ostatnim czasie za troskę o nasz kościół, za sprzątanie , kwiaty i składane ofiary mieszkańcom Rokitnika. Serdeczne Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 20 marca o godz.11.00, zadbali o nasz kościół   – teraz mieszkańcy Kobieli : Izabela Mieczkowska , Teresa Perduta i Gabriela Mieczkowska-Karbownik.

 

·    W przyszłą niedzielę 21 marca taca , będzie przeznaczona na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść -  naszego kościoła parafialnego, plebanii oraz budynków gospodarczych.

 

·    Pragnę serdecznie podziękować Szanownym Parafianom za wpłaty na konto parafialne, lub osobiście – ofiary na zaległą kolędę, nowe alejki cmentarne, wywóz nieczystości stałych z cmentarza lub na tacę, z racji nieobecności w kościele w myśl - V Przykazania kościelnego ,, troszczyć się o potrzeby i wspólnotę kościoła  ” .  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Pewna rodzina z naszej Parafii zgłosiła prośbę, o przekazanie używanej wersalki.  Kontakt z księdzem proboszczem w Kiwitach.

 

·    Zapowiedź przedślubna III : Marcin Napiórkowski, kawaler, zamieszkały w Bartnikach , Parafia tutejsza  i  Klaudia Orzoł, panna, zamieszkała w Olszynach, Parafia Gawrzyjałki.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom , przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa - w tym tygodniu i miesiacu , pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy,  pokoju i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata .  Szczęść Boże !

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl  

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>