<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy okres pasyjny Wielkiego Postu, czyli rozważanie Męki Pańskiej.  Widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska.  Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu, która uobecnia się także w tej Eucharystii.

·    Bardzo dziękuję Paniom: Izabeli Mieczkowskiej oraz Monice, Igorowi i Michałowi  Bekieszczuk, za zasłonięcie fioletowym płótnem Krzyży w naszym kościele.  Bóg zapłać !

·    W czwartek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  To także Dzień Świętości Życia.

·    W przyszłą Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej 28 marca,  rozpoczniemy Wielki Tydzień.  Podczas obu Mszy świętych będzie obrzęd poświęcenia palm.  Serdecznie zapraszam Parafian i Gości do naszego kościoła z palmami. Taca w tym dniu na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie – forma ryczałtu .

·    Zakończyliśmy Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii.  Słowa wdzięczności kieruję do Kapłanów spowiedników z Kłębowa i Stoczka Klasztornego. Wyrazy podziękowania przekazuje Parafianom za ofiarowane produkty żywnościowe na kapłański stół rekolekcyjny ; Irenie i Piotrowi Czerniawskim, Krystynie i Romualdowi Fic, Mariannie Borończyk, Jolancie Świderskiej-Gajc, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Michalinie i Andrzejowi Kufieta, Teresie i Stanisławowi Jakubowskim, Justynie Bartnikowskiej, Małgorzacie i Henrykowi Szutowicz, Marioli i Piotrowi Bruździak, Władysławie Augustyniak i Edycie Bartnikowskiej, a także za posługę grania i śpiewania Pani Organistce, ministrantom i lektorom, Paniom pracującym w kuchni : Małgorzacie Szutowicz i Marioli Bruździak i wszystkim za udział w naukach rekolekcyjnych. Serdeczne Bóg zapłać !

·    Pragnę wyrazić słowa wdzięczności i podziękowania całej wspólnocie parafialnej, a w sposób szczególny Kołu Żywego Różańca za przekazane życzenia , kwiaty i prezenty z racji mojego dnia patronalnego w Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Odwzajemniam te dowody sympatii i życzliwości moją kapłańską modlitwą.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych  i wszystkich Parafian na DROGĘ KRZYŻOWĄ -  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

·    GORZKIE ŻALE -  śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45  i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół , za posprzątanie następującym rodzinom : Izabeli Mieczkowskiej , Teresie Perduta i Gabrieli Mieczkowskiej -Karbownik. Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w tym roku w Wielką Środę 31 marca o godz.16.40, przygotowali tzw. Ciemnicę oraz symboliczny Grób Pana Jezusa, a także posprzątali naszą świątynię mieszkańcy Kobieli – wieś prawa strona.

·    Tak jak w poprzednich latach, bardzo proszę o zorganizowanie składki w każdej miejscowości ( w Kiwitach w dużym sklepie ), a w innych wioskach u Radnych parafialnych lub u Sołtysów  - na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze. Tymi ofiarami dysponują osoby przygotowujące  dekorację Wielkanocną.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    W dzisiejszą niedzielę 21 marca taca jest przeznaczona na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść -  naszego kościoła parafialnego, plebanii oraz budynków gospodarczych.

·    Zachęcam do odważnej posługi ministranta i lektora, nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe, tak jak w innych Parafiach.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Pewna rodzina z naszej Parafii zgłosiła prośbę, o przekazanie używanej wersalki.  Kontakt z księdzem proboszczem w Kiwitach.

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom , przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa - w tym tygodniu i miesiącu , pozdrawiam wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar modlitwy, pokoju i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata . Szczęść Boże!

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl