<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

IV Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Dobrego Pasterza

25 kwietnia 2021r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W IV Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się 58 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.  Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza , rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.  Mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

·    Dzisiejsze ofiary złożone na tacę , są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego , Hosianum ” w Olsztynie. Jest forma ryczałtu.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Dzisiaj po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci komunijne rocznicowe oraz przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej.

·    We wtorek 27 kwietnia zapraszam na Nowennę Gietrzwałdzką, po Mszy świętej o godz.17.00.

·    We czwartek 29 kwietnia przypada Święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. To także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

·    W piątek 30 kwietnia obchodzimy wspomnienie św. Piusa V, papieża.

·    W sobotę 01 maja  wspominamy świętego Józefa Rzemieślnika.

·    Pragnę poinformować, iż dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla rodzin ze skierowaniem z GOPS – Kiwity, będą wydawane w tym tygodniu w środę 28 kwietnia od godz.11.00 do 14.00  w budynku plebanii w Kiwitach nr 38.  Osoby, które nie odebrały jeszcze żywności z poprzedniej dystrybucji z 10 marca, otrzymają razem w tym dniu zaległe artykuły spożywcze.

·    W kościele przy balustradzie ołtarzowej jest woda , poświęcona w Wielką Sobotę, którą można wziąć do swoich domów.

·     Bardzo dziękuję troskę o nasz kościół, za rozebranie dekoracji wielkanocnej, posprzątanie naszego kościoła i uporządkowanie kwiatów , mieszkańców Kobieli - wieś prawa strona.  Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę wyjątkowo w najbliższy piątek 30 kwietnia o godz.17.40,  aby o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Agata Lipińska, Weronika Wiloch, Bogumiła Waga i Jan Kij.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Pozdrawiam bardzo serdecznie Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia i miesiąca,  a także wszystkich Parafian i Wasze Rodziny, życząc Bożego błogosławieństwa i powrotu do zdrowia oraz niezłomnej wiary i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata.  Zachęcam do powrotu i wspólnotowej modlitwy w Świątyni Pańskiej w Kiwitach. Niech pokój i radość zagości w naszych sercach i umysłach, byśmy ufali także Opatrzności Bożej.   Szczęść Boże !

·    Drodzy Parafianie ! W minioną środę 21 kwietnia 2021 roku, zmarł w wieku 80 lat senior - emerytowany Arcybiskup Metropolita Warmiński Wojciech Ziemba.  Pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 kwietnia o godz.12.00 w Bazylice Katedralnej w Olsztynie. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej Kurii Archidiecezji Warmińskiej : archwarmia.pl   . Zachęcam i proszę o modlitwę w intencji zmarłego Arcypasterza.   ,, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen . ”

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl