<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych 01 listopada 2020 r.   Ogłoszenia.

 

·    W związku z czerwoną strefą sanitarną w całej Polsce, w kościołach może przebywać 1 osoba na 7 m2.  W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy świętej 85 osób, nie licząc chóru, zakrystii  i kruchty bocznej.  Przypominam o maseczkach zakrywających usta i nos w zgromadzeniach liturgicznych, a także o odstępach 1,5 m od osoby, jak również o dezynfekcji rąk przed wejściem i po wyjściu z kościoła.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 01 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte są sprawowane w naszym kościele, o godz.9.00  i  11.00.  Po Mszy świętej o godz.11.00, staniemy pod Krzyżem Misyjnym przed  kościołem i odprawimy pięć stacji modlitewnych, które zawsze odmawialiśmy na cmentarzu. W tym roku nie będzie 01.XI, procesji na cmentarz parafiany. Jak wiemy z informacji medialnych, w całej Polsce przez 3 dni (  31.X. oraz 01 i 02 listopada. ) - jest zakaz odwiedzin i modlitwy na cmentarzach za naszych bliskich zmarłych.  Ofiary składane na cmentarzu do końca listopada do skarbony umocowanej za bramą główną, będą przeznaczone na nowe alejki z Pol-bruku, a także na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego.   Bóg zapłać !

 

·    Poniedziałek 02 listopada – to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. będą sprawowane o godz.10.00  i  16.00.

 

·    W środę 04.XI, przypada wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 06 listopada odwiedziny chorych od godz.10.00, natomiast spowiedź święta od 15.30.  Serdecznie zapraszam.

 

·    W przyszłą niedzielę 08 listopada zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, po Mszy świętej o godz.11.00.

 

·     Uprzejmie proszę, aby w sobotę 07 listopada, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały rodziny z Rokitnika: Małgorzata Szutowicz, Izabela Pawelczyk i Władysława Kuryłowicz.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W przyszłą niedzielę będzie taca gospodarcza, natomiast zbiórka do puszek po Mszach świętych - na Pomoc Kościołowi w potrzebie.  Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego, łącznie 350 m 2.   Do spłacenia pozostała jeszcze kwota 17.800 złotych, od każdej rodziny.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Zakończone zostały  prace przy iluminacji naszego kościoła. Świątynia teraz jest podświetlona od strony wschodniej i zachodniej, w porze wieczornej i nocnej. Pragnę serdecznie podziękować za przychylne i życzliwe potraktowanie mojej prośby przez Wójta Gminy Kiwity Pana Wiesława Tkaczuka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Kiwity Pana Rafała Wojczulanio, którzy z własnych środków sfinansowali to przedsięwzięcie.  Jednocześnie wyrażam słowa podziękowania Panom : Krzysztofowi Stefanowiczowi, Kamilowi Kucharewiczowi, Zbigniewowi Zawadzkiemu oraz Tadeuszowi Stopko, za położenie przewodów elektrycznych pod ziemią, wycięcie kilku konarów akacji oraz zbędnych krzewów , profesjonalne wykonanie pomiarów i dobór odpowiednich lamp ledowych. Jest to wspólny przejaw troski o nasz kościół, a także wyraz głębokiej  wiary i kultury wobec tradycji i  historii. Serdeczne Bóg zapłać!

 

·    UWAGA !    wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich kartka A5 - nowy wzór z logo naszej Parafii na WYPOMINKI, które będą czytane codziennie w listopadzie na zakończenie Mszy świętej o godz.16.00, przed błogosławieństwem, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragnę poinformować Szanownych Parafian, iż w tym roku z racji wykonanych nowych alejek na Cmentarzu parafialnym, w celu zredukowania zadłużenia, ofiary jakie zostaną złożone na Wypominki, zostaną przeznaczone na ten właśnie cel.  Bóg zapłać ! WYPOMINKI, można również przesłać przez internet drogą  a-mailową.

 

·    Przekazuję słowa podziękowania Izabeli Mieczkowskiej, Jolancie i Adamowi Borończyk, Zbigniewowi Wiloch, Krzysztofowi Metryka, Annie Maruszczak, Tadeuszowi Stopko, a także Sylwii, Piotrusiowi i Marcinowi Jaksina , Rafałowi i  Zbigniewowi Parzych, Jadwidze Książek oraz Jakubowi Luma,  za wygrabienie i wywiezienie liści z posesji kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jak każdego roku wyrażam słowa wdzięczności mieszkańcom poszczególnych miejscowości za ofiarowanie do naszego kościoła na Ołtarz główny i Ołtarze boczne żywych chryzantem.  Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>