<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XVIII  Niedziela Zwykła 02 sierpnia 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    W dzień poświęcony Panu Bogu, po całym tygodniu pracy czy zasłużonego wypoczynku przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział : ,, Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych ” ( Mt 4,4 ). On dziś woła : ,, Wszyscy spragnieni, przyjdźcie ” . Odpowiedzmy na Jego zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.

 

·    Parafia nasza przekazała już 518 złotych na zakup środków transportu polskim misjonarzom, zebranych na tacę w ubiegłą niedzielę, z racji poświęcenia pojazdów i kierowców, a także wszystkich podróżujących. Serdeczne Bóg zapłać ;   Dyplomy i Podziękowania z ubiegłych lat, są do wglądu w kruchcie naszego kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    We wtorek 04 sierpnia wspominamy świętego Jana Marię Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.

 

·    W  czwartek  obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Godzinę Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.16.30.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 07 sierpnia odwiedziny chorych od godz.10.00, natomiast Spowiedź święta od godz.16.30.

 

·    Sobota 08 sierpnia, to wspomnienie świętego Dominika, prezbitera.

 

·    Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej – ryczałt od zameldowanych Parafian.  Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty rodzinom : Elżbiecie Głowacz, Krystynie i Sylwii Jaksina oraz Alicji Prokopowicz.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 08 sierpnia, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Elżbieta Żydonik, Ewa Skomorucha, Stanisława i Paulina Bartnikowskie . Serdecznie dziękuję za przynoszenie do naszego kościoła kwiatów ogrodowych  i z działek , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00  lub w soboty o godz.10.40.  Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca 09 sierpnia, taca gospodarcza będzie przeznaczona na spłatę nowego ekranu projekcyjnego w naszym kościele.  To także Dzień Nieustającego Różańca.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe ,, Ziarno ” oraz obrazki.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście lub na konto parafialne nr 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , na nowe alejki o powierzchni 310 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego, o powierzchni 40 m2.   Z  Bożą pomocą  II Etap prac na ten rok został już zakończony. Proszę o uczciwe i odpowiedzialne potraktowanie tego dzieła remontu chodników i o składanie ofiar od każdej rodziny, a także od tych, które nie mieszkają  już na terenie naszej Parafii, ale mają tu groby swoich bliskich zmarłych, najpóźniej do końca sierpnia br.   Trzeci i ostatni etap renowacji naszego cmentarza 250 m2 -  będzie kontynuowany w następnym roku. Więcej informacji o kosztach tej inwestycji podam w najbliższym czasie Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Z inicjatywy Duszpasterskiej Rady Parafialnej, dziś 02 sierpnia i w następną niedzielę, będzie zorganizowana po obu Mszach świętych, zbiórka pieniężna do puszek, na pomoc w odbudowie domu po pożarze, Pani Katarzyny i Aleksandry Ostrowskich z Kobieli.

 

·    UWAGA !  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach : teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny.  Studia pięcioletnie i trzyletnie są bezpłatne, a każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Zapraszamy osoby w każdym wieku.

 

·    Przypominam, iż tylko do końca sierpnia 2020 roku, można zgłaszać się po Skierowanie do GOPS -u w Kiwitach ( naprzeciw kościoła ), uprawniające do otrzymania pomocy żywnościowej z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Dochód na jedną osobę mieszkającą samotnie nie może przekraczać 1402 złote,  natomiast razem w rodzinie do 1056 zł.

 

·    Przekazuję słowa podziękowania Parafianom, za przynoszone na stół parafialny owoce  i warzywa.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach oraz solenizantom i jubilatom, obchodzącym swój dzień patronalny, życzę zdrowego i bezpiecznego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego, a także pogłębienia więzi z Bogiem, poprzez modlitwę i Eucharystię.  Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl          Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>