<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

IV Niedziela Wielkanocna 03 maja 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·    W IV Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się 57 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza , rozpoczynają się również Kwartalne Dni Modlitw o  Powołania do Służby w Kościele.  Mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

 

·    Wczoraj 02 maja (wyjątkowo w tym roku ) ,obchodziliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszego Narodu oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a także wspominaliśmy 229 rocznicę Uchwalenia Konstytucji  Trzeciego Maja i Dzień Emigranta.  Bardzo dziękuję za wywieszenie flagi na posesjach.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE ! – od 20 kwietnia 2020 roku, zostało zniesione ograniczenie liczby wiernych w kościołach do 5 osób.  Nowe Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia określa liczbę wiernych w świątyniach 1 osobę na 15 m2.  W naszym kościele parafialnym w Kiwitach według aktualnych obliczeń  może uczestniczyć we Mszy świętej jednocześnie 48 osób, nie wliczając celebransa, organisty, zespół śpiewaczy, ministrantów i lektorów.  W kościele mamy 80 ławek.  Można siadać w co drugiej ławce i zachować odstęp około 2 metrów od siebie i w ten sposób spełnimy wymogi bezpieczeństwa przed zagrożeniem epidemicznym. Na stoliku pod chórem, a także w kruchcie obok czasopism katolickich jest żel i płyn do dezynfekcji rąk. Zachęcam do korzystania z tych środków profilaktycznych przed i po wyjściu z kościoła. Zapraszam bardzo serdecznie i gorąco rodziny naszej wspólnoty parafialnej do powrotu i osobistej modlitewnej obecności w świątyni.  Modlimy się codziennie o wygaśnięcie epidemii koronawirusa, aby Bóg oddalił od nas wszelkie niebezpieczeństwo, dał zdrowie chorym, potrzebne łaski służbom medycznym, sanitarnym i mundurowym oraz mądrość rządzącym i pocieszenie tym, którzy stracili bliskich.

 

·    Dziś po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej – forma ryczałtu.

 

·    Jutro w poniedziałek 04 maja zapraszam wszystkich Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiwitach, na Uroczystą Mszę Świętą  o godz.17.00, w Waszej intencji : o bezpieczne akcje ratownicze i dalszą opiekę Patrona Świętego Floriana.

 

·    W środę 06 maja obchodzimy Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W tym dniu będziemy modlić o oddalenie klęski suszy oraz o urodzaje i obfite plony, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców Kiwit.  Po Mszy świętej będzie symboliczne poświęcenie pól, łąk, działek, ogródków i lasów na cztery strony świata.

 

·    W piątek 08 maja przypada Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

 

·     W miniony piątek 01 maja, rozpoczęliśmy o godz.16.40 Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami. W soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a  w niedziele śpiewana o godz.8.50 i 10.50.  Bardzo serdecznie zapraszam.

 

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca 10 maja taca gospodarcza, będzie przeznaczona na spłatę zakupu nowego ekranu projekcyjnego do wyświetlania komputerowego pieśni, litanii i modlitw w naszym kościele.  Serdeczne Bóg zapłać - za wyrozumiałość i hojniejsze ofiary.

 

·    Zwyczajem lat poprzednich, uprzejmie proszę, aby w maju zadbali o nasz cmentarz parafialny, teren przy kościele i ogród przed domem parafialnym – mieszkańcy Bartnik. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za rozebranie dekoracji wielkanocnej i uporządkowanie kwiatów, a także za posprzątanie i złożoną ofiarę na zakup żelu i płynu do dezynfekcji rąk w naszej świątyni, następującym rodzinom : Małgorzacie i Marcie Langkau, Pawłowi Kucharewiczowi,  Kamili Bekieszczuk  oraz Marii i Helmutowi Langkau za ofiarę na wspomniany wyżej cel.  Dziękuję również  Pani Katechetce za pomoc i koordynację tych prac.  Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, w najbliższą sobotę 09 maja o godz.10.40, o nasz kościół zadbały  rodziny : Grażyna Tkaczuk, Iwona Maruszczak  i Barbara Kułdo.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·     Można jeszcze do 12 maja do godz.9.30, przekazać zużyty i niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny, przy budynkach gospodarczych, który po odzysku będzie wsparciem dla misjonarzy.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>