<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku    

 

 

         II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05 stycznia 2020  roku.

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Podczas obu Mszy świętych poświęcenie wody i obrzęd pokropienia wiernych.

 

·     Jutro 06 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli.  T        o dzień modlitw w intencji misji  i jednocześnie Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Podczas obu Mszy świętych odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wody, kredy i kadzidła.  Taca w tym dniu, będzie przeznaczona dla polskich misjonarzy. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań K+M+B  lub  C+M+B  2020 ROK.   Proszę wziąć ze sobą naczyńka na wodę święconą.

 

·     We wtorek 07 stycznia przypada wspomnienie świętego Rajmunda z Penyafort, prezbitera.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 6 złotych  i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie następującym rodzinom : Danucie i Mirosławowi  Stabulaniec oraz Danucie i Justynie Kamłaj.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby teraz sobotę 18 stycznia o godz.10.45, o nasz kościół zadbały rodziny : Leokadia i Ewelina Kawalir oraz Dymitr Kowalew i Krystyna Fic.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     DRODZY  PARAFIANIE ! , od czwartku 02 stycznia, rozpocząłem w Imię Boże doroczną wizytę duszpasterską, zwana kolędą. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin pokój i dobro oraz wspólną modlitwą umocnić wiarę, nadzieją i miłość, udzielając wszystkim domownikom kapłańskiego błogosławieństwa.  W każdej rodzinie oprócz tradycyjnego obrazka, zostawiam kalendarz katolicki dwustronicowy na nowy 2020 rok. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszy świętych, wnieść opłatę roczną na utrzymanie cmentarza, jak również przekazać drugą składkę na ułożenie kolejnych 300 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu parafialnym, wiosną 2020 roku.

 

·     PLAN KOLĘDY  w 2020 roku :

- niedziela 05 stycznia ( wyjątkowo ) , od godz. 13.00  Kobiela 38, 39, 44, 37, 43, 41 i 40   oraz Stoczek kolonie nr 13, 12, 11, 10 i 15 .

- wtorek 07 stycznia, od godz.10.00 Rokitnik kolonie i Kiwity 78.

- środa 08 stycznia, od godz.10.00  Mengen i Rokitnik wieś.

- czwartek 09 stycznia, od godz.10.00 Rokitnik Stacja PKP  oraz nr 22, 48, 48, 47, 50, 51 i 50 A.

- piątek 10 stycznia, od godz.10.00  Kobiela kolonie prawa strona.

- sobota 11 stycznia, od godz.11.30 Kobiela wieś prawa strona.

 

·     Uprzejmie proszę o przyjazd po mnie, już z góry bardzo serdecznie dziękuję .  Bóg zapłać !

 

·     Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Szanownym Parafianom, za składane ofiary podczas kolędy. Część z nich jest przekazywana w formie ryczałtu od wszystkich zameldowanych mieszkańców do Urzędu Skarbowego, Kurii Biskupiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie. Bardzo serdecznie dziękuję za obiady i poczęstunki, a także za różne gościńce ze sobą.   Bóg zapłać !

 

·     Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód i poświęciły swój czas, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu następującym Parafianom : Janowi Kucharewiczowi, Jerzemu Kuształa, Łukaszowi Kufieta, Andrzejowi Wawrykiewiczowi, Mariuszowi Łokaj i Aleksandrowi Olechnowiczowi.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Wczoraj w sobotę 04 stycznia pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą Parafiankę w wieku 90 lat ś+p Helenę Skrętkowską z Kobieli.  Spoczęła na cmentarzu parafialnym w Kiwitach.  Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy.  ,, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen ” .

 

Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>