<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 05 kwietnia 2020  roku. Ogłoszenia.

 

·     Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.  Usłyszymy opis męki naszego Zbawiciela. Nie bądźmy obojętni na cierpienie , śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Dzień dzisiejszy to także XXXV Światowy Dzień Młodych.

 

·     W Święte Triduum Paschalne tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota - Msze święte i Liturgia Męki Pańskiej o godz.19.00. Szczegółowe informacje są podane wraz z intencjami mszalnymi.

 

·     Na podstawie wydanych przez Księdza Arcybiskupa - Metropolitę Warmińskiego Dekretów , zobacz ! ( archwarmia.pl)  dotyczących organizowania duszpasterstwa w Parafiach, zostały odwołane Rekolekcje i dzień spowiedzi wielkopostnej. Po ustaniu pandemii, każda Parafia ma zorganizować dzień spowiedzi świętej.  W naszym kościele można indywidualnie i pojedynczo każdego dnia przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Mszą świętą.  Zapraszam do spowiedzi również w Wielki Czwartek 09 kwietnia o godz.18.30 do 19.00  oraz w Wielką Sobotę 11 kwietnia od godz.10.00  do  11.00. Zgodnie z informacją Episkopatu Polski, spowiedź wielkanocna trwa do 07 czerwca do Uroczystości Najświętszej Trójcy.

 

·     Zachęcam serdecznie wszystkich Parafian do czasu odwołania  Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia , dotyczących ograniczenia zgromadzeń osób  -  do pobożnego i żarliwego przeżywania Mszy świętych i Nabożeństw w Telewizji, Radio, Internecie i innych środkach społecznego komunikowania.

 

·     Dziś w niedzielę palmową – nie ma obrzędu poświecenia palm.  Po Mszy świętej o godz. 9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·      Do Uroczystości Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania formacyjne i organizacyjne dzieci komunijnych i młodzieży do Bierzmowania.

 

·      Uprzejmie proszę, aby w Wielką Środę 08 kwietnia o godz.12.00, o nasz kościół zadbały wyjątkowo dwa zespoły rodzin: Michalina i Anna Kufieta, Maria Wawrykiewicz, Krystyna i Anna Krawczyszyn oraz Halina Kotowicz. Te rodziny proszę również o przygotowanie pod kierunkiem Pani Organistki, symbolicznej Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa oraz zakupienie kwiatów. W tym roku w związku z pandemią, nie będzie po domach organizowana żadna zbiórka ofiar  na kwiaty.  Kto chciałby,  może ofiarować indywidualnie lub od kilku rodzin kwiaty do Grobu Pańskiego w naszym kościele.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     W dzisiejszą I niedzielę miesiąca 05 kwietnia , taca jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji  Warmińskiej – forma ryczałtu.  Bóg zapłać !

 

·     W przyszłą II niedzielę miesiąca 12 kwietnia ( Wielkanoc ) , taca gospodarcza będzie przeznaczona na spłatę zakupionego już ekranu projekcyjnego w systemie HD, do wyświetlania pieśni, psalmów, Drogi Krzyżowej , Gorzkich Żali , litanii, modlitw, filmów o tematyce religijnej itd... w systemie cyfrowo-ledowym.  Całkowity koszt wyniósł 12.800 zł. Sposób spłaty  ratalny do końca września 2020 roku.  Szczegóły zakupu , specyfikację Faktury VAT oraz rozliczenie i źródła sfinansowania tej inwestycji podam w niedługim czasie.

 

·     Osoby i rodziny, które mają Skierowanie z GOPS – Kiwity, zapraszam po odbiór żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Pierwsza dostawa i dystrybucja będzie 08 kwietnia br. tj. w Wielką Środę od godz.11.00 do 13.00,   natomiast drugi transport i dystrybucja będzie 28 kwietnia we wtorek też od godz.11.00 do 13.00.  Odbiór żywności będzie się odbywał z zachowaniem norm bezpieczeństwa sanitarnego tzn. wchodzimy do korytarza budynku parafialnego w Kiwitach nr 38 - pojedynczo w odstępie 2 m odległości od osoby.  Zachowujemy spokój i kulturę. Każdemu wystarczy, ponieważ jest ustalony limit na osobę.

 

·     Przekazuje słowa podziękowania Panu Markowi Chodorowskiemu, za naprawienie zamka i klamki w drzwiach naszego kościoła. Bóg zapłać !

 

·     W Wielki Czwartek o godz.18.30 – Spowiedź święta i Różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz.21.00.

 

·     W Wielki Piątek wznowienie Adoracji Pana Jezusa od godz.15.00. Droga Krzyżowa o godz.18.30.   Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz.19.00.  Adoracja do godz.22.00.

 

·     W Wielką Sobotę Wigilii Paschalnej, bez obrzędu poświęcenia ognia , bez poświęcenia pokarmów, bez poświęcenia wody. Wznowienie Adoracji Pana Jezusa w Grobie  od godz.10.00.  Spowiedź święta od godz.10.00 do 11.00.  Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz.22.00.

 

·       W przyszłą Niedzielę Wielkanocną Msza święta Rezurekcyjna będzie o godz.6.00,  ale bez procesji.   Następna Msza święta 12.IV, o godz.11.00.

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>