<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

Procesja na Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kiwitach – 29 czerwca 2020 roku, godz.11.00

 

XIV  Niedziela Zwykła 05 lipca 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom.  Dzisiejsza Ewangelia jest pochwałą pokory. Wszystko co mówił Jezus, mówił szczerze i odważnie. Chwalił pokornych, ale surowo karcił zarozumiałych i pysznych.

 

·    Jutro 06 lipca przypada wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

 

·    W środę 08 lipca obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Jana z Dukli, prezbitera.

 

·    Sobota 11 lipca – to Święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

 

·    Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca 05 lipca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz.9.00.

 

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca, taca gospodarcza będzie przeznaczona na spłatę nowego ekranu projekcyjnego w naszym kościele.

 

·    Przypominam, że dzieci rocznicowe i  I-komunijne , a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania,  mimo wakacji, mają obowiązek wraz z rodzicami uczestniczyć we Mszach świętych niedzielnych i po błogosławieństwie zgłaszać się do księdza proboszcza lub katechetki z dzienniczkiem do podpisu.

 

·    Wszystkim Parafianom i Gościom, przekazuję wyrazy podziękowania za gorliwy udział w dorocznym Odpuście parafialnym ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Dziękuję również Kapłanom za Mszę świętą koncelebrowaną i posługę w konfesjonale, Strażakom z OSP w Kiwitach, Pani Organistce, Wspólnocie Żywego Różańca, Zespołowi ludowemu  ,, Kiwitczanki ”, niosącym Krzyż, chorągwie, baldachim, Różaniec, Obraz Matki Bożej, poduszki procesyjne, nagłośnienie, ministrantom i lektorom. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty

    następującym rodzinom : Katarzynie i Franciszkowi Parzych, Marii Krzykalskiej, Jerzemu Kiewiczowi oraz Zbigniewowi Parzych.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 11 lipca, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Teresa Lipnicka, Jolanta Chodorowska i Ewa Patoleta.  Pragnę podziękować za ofiarowanie kwiatów ogrodowych :  Michalinie Kufieta oraz Katarzynie Ostrowskiej. Bóg zapłać !  Nadal bardzo serdecznie proszę o przynoszenie do naszego kościoła kwiaty ogrodowe  i z działek , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00  lub w soboty o godz.10.40.

 

·    Bardzo dziękuję za dary ofiarne na stół odpustowy następującym Parafianom : Janinie Maziarskiej, Halinie Olechnowicz, Michalinie Kufieta, Danucie Grabowskiej, Teresie Jakubowskiej, Małgorzacie Szutowicz, Izabeli Mieczkowskiej i Halinie Dobrzyńskiej.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Pragnę podziękować Teresie i Józefowi Perduta, Alinie i Stanisławowi Banasiak oraz Leokadii i Andrzejowi Puzewicz - za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki o powierzchni 300 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz będzie wykonany nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego.  Prace będą wykonywane w lipcu i sierpniu br.   Bóg zapłać !

 

·    Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach, życzę zdrowego, bezpiecznego i pięknego odpoczynku, a także pogłębienia więzi z Bogiem, poprzez modlitwę i Eucharystię.  Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl          Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>