<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXIII  Niedziela Zwykła 06 września 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Od dziś można już zamawiać intencje Mszy świętych na 2021 rok.

 

·    We wtorek 08 września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwanej świętem Matki Bożej Siewnej, podczas Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia ziarna pod  nowy zasiew.

 

·    W środę 09 września przypada wspomnienie świętego Piotra Klawera, prezbitera i błogosławionej Anieli Salawy, dziewicy.  To także dzień Nieustającego Różańca.

 

·    W sobotę 12 września, obchodzimy wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Maryi.

 

·    W przyszłą niedzielę 13 września w czasie Mszy świętej o godz.9.00  i  11.00, będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klasy ,, O ”  i  ,, I ”, a także błogosławieństwo wszystkich dzieci oraz młodzieży. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież z rodzicami i dziadkami.  Natomiast o godz.11.00 w naszej Parafii, będzie uroczysta Msza święta dziękczynna w rocznicę pierwszej Komunii Świętej.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe kwiaty następującym rodzinom : Marioli Pozarzyckiej, Sabinie Kruszel oraz Barbarze i Teresie Dawid.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 12 września, o godz.10.40, o nasz kościół zadbali rodzice dzieci pierwszokomunijnych rocznicowych.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście ,  na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , lub na tacę w podpisanej kopercie, na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego. Wpłaty od Parafian wyniosły 15.200 złotych.  Tak więc mamy jeszcze do spłacenia 22.700 złotych, od każdej rodziny. W tym tygodniu mija już ostatecznie czas rozliczenia tej inwestycji. Szczególnie proszę młode rodziny o wyrozumiałość i odpowiedzialność, by nie zasłaniać się dziadkami, rodzicami czy teściami. Serdeczne Bóg zapłać.

 

·    Przekazuję słowa podziękowania za dania obiadowe i ciasto rodzicom chrzczonego dziecka : Paulinie i Kamilowi Olesiak.   Bóg zapłać !

 

·    W tym tygodniu zapraszam na próby organizacyjne rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej w środę 09 września i czwartek 10 września o godz. 17.40.

 

·    Dziś w niedzielę 06.IX zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci komunijne rocznicowe, po Mszy świętej o godz.11.00, natomiast po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·    Spowiedź święta rodziców i dzieci komunijnych rocznicowych, będzie w piątek 11 września o godz.16.30.

 

·    Bardzo dziękuję za ofiarowane w ostatnim czasie różne owoce i warzywa, a także : jajka, ziemniaki, buraczki, sok malinowy, szczaw, cukinie, słonecznik, ogórki , pomidory, jabłka, gruszki, morele, ciasto, następującym Parafianom : Teresie i Stanisławowi Jakubowskim, Michalinie i Andrzejowi Kufieta, Janinie i Edwardowi Maziarskim, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Halinie Zembrzuskiej, Annie i Zbigniewowi Maruszczak, Marii i Andrzejowi Wawrykiewicz, Irenie i Piotrowi Czerniawskim, Izabeli Mieczkowskiej, Halinie Dobrzyńskiej, Andrzejowi Lipińskiemu, Weronice i Zbigniewowi Wiloch.  Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą drugą niedzielę miesiąca 13 września taca gospodarcza, będzie przeznaczona na spłatę nowego ekranu projekcyjnego. Bóg zapłać ! W tym dniu zapraszam na Różaniec Fatimski o godz.8.30.

 

·    Wyrazy podziękowania przekazuję Panu Michałowi Mickiewiczowi z Bartnik, za chętne i bezinteresowne oszklenie, dopasowanie i zamontowanie okna na chórze naszego kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzę zdrowia i  dalszego Bożego błogosławieństwa.  Szczęść Boże !

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>