<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

II Niedziela Adwentu  06 grudnia 2020 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·      W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Podczas obu Mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, obrzęd błogosławieństwa wody i pokropienie nią wiernych.  Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej, jest to ryczałt od zameldowanych mieszkańców,  natomiast ofiary zbierane po Mszach świętych do puszek, będą przeznaczone jak zawsze  w II niedzielą Adwentu 06 grudnia , na pomoc Kościołowi na Wschodzie.    Bóg zapłać !

 

·     W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy ADWENT.   Hasło nowego roku kościelnego, liturgicznego 2020/2021 brzmi  ,, Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy ” .   To czas radosnego, ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Księża Biskupi zachęcają do powrotu do kościołów.

 

·     W Adwencie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na RORATY – z lampionami lub świecami : w środy o godz.16.00  i  w soboty o godz.10.00.

 

·     Jutro w poniedziałek 07 grudnia przypada wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 

·     We wtorek 08 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.  Zapraszam na modlitewną Godzinę Łaski dla świata  12.00 – 13.00.  W tym dniu nie będzie już drugiej Mszy świętej o godz.16.00.

 

·    Środa 09 grudnia – to Dzień Nieustającego Różańca.

 

·    We czwartek 10 grudnia przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

 

·    W piątek 11 grudnia będziemy przeżywać wspomnienie świętego Damazego I , papieża.

 

·    W sobotę 12 grudnia obchodzimy wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny, z Guadalupe.

 

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca 13 grudnia taca gospodarcza, będzie przeznaczona na spłatę nowych alejek na cmentarzu parafialnym Została jeszcze do spłacenia kwota 14.600 zł.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·      W zakrystii kościoła, są do nabycia świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·    Uprzejmie proszę, aby w czwartek  10 grudnia o godz.16.40 ( przed rekolekcjami ), o nasz kościół zadbały  rodziny : Mariola Gałązka, Lilla Maruszczak i Elżbieta Szumska.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    DRODZY  PARAFIANIE !   Zapraszam Was w tym tygodniu na Adwentowe Dni Skupienia, w piątek i sobotę tj. 11 i 12 grudnia.  Msze święte o godz.10.00  i  18.00.  Są już zaproszeni kapłani.  Podczas Mszy świętych będzie dogodna sposobność do spowiedzi świętej.  Nie lękajmy się spotkania z Jezusem Eucharystycznym w kościele parafialnym i pojednania z Bogiem i ludźmi przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.  Będę wdzięczny za dary Waszego życzliwego i dobrego serca na kapłański stół rekolekcyjny.  Bóg zapłać !  Można już zgłaszać chorych tych spoza I piątku miesiąca, których odwiedzę z posługą sakramentalną w Ich domach, we wtorek 22 grudnia w godz.11.00 -  13.00.

 

·    W roku 2020 powierzam wystrój naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w dniach 19-23 grudnia , mieszkańcom Kiwit, oto numery domów : 19, 20, 73, 64, 65, 21, 74  oraz 63/2 , 63/6 , 63/7 , 63/8  , 44 i 45.   Jednocześnie już z góry proszę te rodziny, które będą dekorowały naszą świątynię, aby w sobotę 06 lutego 2021 roku, po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrały choinki i dekoracje oraz posprzątały nasz kościół . W tym roku choinki do naszego kościoła pragną w darze serca ofiarować Państwo : Agnieszka i Zbigniew Zawadzcy.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Uprzejmie proszę o segregowanie nieczystości stałych na naszym cmentarzu parafialnym tzn. wrzucać osobno, plastik, szkło i bioodpady. Bardzo proszę , aby oddzielnie  wrzucać do plastików doniczki z folią po chryzantemach, a uschłe kwiaty, ziemię i trawę  do bioodpadów.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, przekazuję najlepsze życzenia zdrowia i wiele dobra, a nade wszystko Bożego błogosławieństwa, a wszystkim chorym i przeżywającym trudne dni, powrotu do zdrowia,  pokoju ducha , uśmiechu, nadziei i radości serca . Zapewniam Was o mojej kapłańskiej modlitwie.  Szczęść Boże !

 

·  Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>