<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu  08 marca 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·     Dziś w Dniu Kobiet modlimy się w intencji wszystkich Pań, życząc obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.  Szczęść Boże .

 

·     Trwa Okres Wielkiego Postu. Powinien to być czas wyciszenia, żarliwej modlitwy, trzeźwości, osobistej refleksji i zadanie sobie pytania : co powinienem zmienić i poprawić w swoim dotychczasowym życiu, by stać się lepszym człowiekiem ?  Pamiętajmy też o dobrych wielkopostnych postanowieniach, o modlitwie, poście i jałmużnie, a także o tym, by zabaw hucznych nie urządzać !

 

·     Na stoliku pod chórem są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas, które można wziąć ze sobą do domu, zarówno dzieci, jaki dorośli i tam można składać jakieś drobne ofiary w ramach wielkopostnych wyrzeczeń, należy je przynieść do kościoła wraz ze święconką w Wielką Sobotę. Również są wyłożone papierowe siatki miłosierdzia dla ubogich, które wraz z różnymi artykułami spożywczymi, można przynieść do kościoła w ramach jałmużny w Niedzielę Palmową lub w inne dni przed Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego.

 

·     Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ KRZYŻOWĄ  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·     GORZKIE ŻALE śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45 i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·     W poniedziałek 09 marca obchodzimy wspomnienie świętej Franciszki Rzymianki, zakonnicy.   To także Dzień Nieustającego Różańca.

 

·     W piątek 13 marca przypada 7 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Ojcu Świętym Franciszku.

 

·     W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 08.III, taca gospodarcza jest przeznaczona na zakup nowego wysokiej jakości ekranu projekcyjnego w standardzie HD, dzięki czemu wyświetlany tekst cyfrowo-ledowy, będzie widoczny z dużej odległości.  Mamy już zebraną kwotę z dwóch miesięcy 1630 złotych.  Całkowity koszt wyniesie 13.800 zł.  Planowana instalacja i odbiór za 2-3 tygodnie.  Aby nadmiernie nie obciążać Parafian kosztami tego przedsięwzięcia, postanowiłem od siebie jako proboszcz, przeznaczyć 3.800 zł, z dochodów jakie osiągam w związku z pełnioną funkcją i urzędem proboszcza ( z ostatnich dwóch pogrzebów, a także z kolędy ).  Reasumując koszt inwestycji został zredukowany do 10.000 zł - minus 1630 z tacy w styczniu i lutym 2020 roku.    Pozostaje kwota 8370 zł.   Jeżeli kogoś szczerze stać, to może również indywidualnie wesprzeć tę kościelną inwestycję.  Ten zakup mamy spłacić najpóźniej do końca czerwca bieżącego roku. Bóg zapłać!

 

·      Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 6 złotych  i      ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·      Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę zamiast kwiatów na zakup nowego paschału następującym rodzinom : Wiesławie Prokopowicz, Zofii Napiórkowskiej i Mariannie Białkowskiej.  Przekazuję wszystkim mieszkańcom Bartnik podziękowanie za ponad dwumiesięczną opiekę i staranie o czystość i estetykę naszego kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 14 marca o godz.11.10, o nasz kościół zadbały następujące rodziny teraz  z Kiwit :  Małgorzata Gralczyk,  Alicja Kucharewicz  i  Małgorzata Kolesar.

 

·     Każdego roku w Wielkim Poście w całej Archidiecezji Warmińskiej, jest organizowana Jałmużna Wielkopostna, przekazywana na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.  Pragniemy w ten sposób, choć w części wynagrodzić Panu Bogu i bliźniemu za różne grzechy i zaniedbania w czynieniu dobra, a także za krzywdy moralne i materialne, w tym grzechy oszustwa, pijaństwa i lekceważenia niedzielnej Eucharystii.  W naszym kościele jest do tego przeznaczona skarbonka w kruchcie kościoła z napisem ,, jałmużna wielkopostna ” .

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu 08 marca organizowana jest ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,,Ad gentes” .  To także dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo proszę, aby do pojemników na cmentarzu, wrzucać nieczystości stałe tylko z cmentarza,  wedle napisów : plastik, szkło i bioodpady tzn. ( ziemia, kwiaty, wiązanki i wieńce żywe ).

 

·      W ubiegły piątek 06 marca odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą Parafiankę w wieku 95 lat ś+p Zofię Ochab. Spoczęła obok swego męża +Henryka – na cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar kapłańskiej modlitwy. ,, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>