<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXXII Niedziela Zwykła 08 listopada 2020 r.   Ogłoszenia.

 

·   W dzisiejszą niedzielę 08 listopada po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·   Poniedziałek 09 listopada – to Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.  To także Dzień Nieustającego Różańca.

 

·  W wtorek 10 listopada przypada wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 

·  W środę 11 listopada we wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa, obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, po 123 latach niewoli. Bardzo proszę o wywieszenie flagi narodowej przed domem swojej posesji.  To także wyraz naszego patriotyzmu i dziejowej wdzięczności Bogu i naszym przodkom za dar wolności. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i 11.00.  Pragnę podziękować Duszpasterskiej Radzie Parafialnej za inicjatywę zakupienia z własnych środków 50 Flag Narodowych i osobiste przekazanie ich do rodzin w każdej miejscowości naszej Parafii.  Bóg zapłać !  Bardzo serdecznie zapraszam Parafian i Gości do wspólnego świętowania.

 

·   W czwartek 12 listopada przypada wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika.

 

·  W piątek 13 listopada wspominamy świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

·  W dzisiejszą niedzielę 08 listopada zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, po Mszy świętej o godz.11.00, a także w środę 11.XI, też po Mszy świętej o godz.11.00.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną  ofiarę, które w listopadzie i grudniu, będą przeznaczone za zakupienie pięknej kompozycji kwiatowej na Ołtarz główny – na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, następującym rodzinom : Małgorzacie Szutowicz, Izabeli Pawelczyk i  Władysławie Kuryłowicz.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w sobotę 21 listopada, o godz.10.40, o nasz kościół zadbali kandydaci do bierzmowania z rodzicami.

 

·  Przekazuję wyrazy podziękowania Panom : Mariuszowi Prokopowiczowi , Rafałowi Mejka  i Szczepanowi Białkowskiemu, za przegląd i wymianę żarówek w żyrandolach w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·  W dzisiejszą niedzielę taca gospodarcza, jest przeznaczona na definitywne zakończenie spłaty nowego ekranu projekcyjnego w naszym kościele, natomiast dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach świętych - na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu w potrzebie.  Bóg zapłać !

 

·  W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·  W przyszłą niedzielę 15 listopada obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem ,, Wyciągnij rękę do ubogiego ” .  W związku z tym taca będzie przeznaczona na cele charytatywne realizowane  za pośrednictwem Caritas Polska.

 

·  Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego, łącznie 350 m 2.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·  Wyrażam słowa podziękowania Prezesowi Fundacji – Opiekun – Panu Januszowi Sklepowiczowi z Bartnik,  za nieodpłatne przekazanie telewizora w bardzo dobrym stanie, potrzebującej rodzinie.  Bóg zapłać !

 

·  Można jeszcze  przekazać kartki na WYPOMINKI, które są czytane codziennie w listopadzie na zakończenie Mszy świętej o godz.16.00, przed błogosławieństwem, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele i święta przed Mszami świętymi.    Zaduszki można również przesłać przez internet drogą  a-mailową.

 

·  Przekazuję słowa wdzięczności i podziękowania za bezinteresowne wypiaskowanie oraz  pomalowanie proszkowo w wysokiej temperaturze bramy i furtki cmentarnej oraz wykonanie nowego napisu nad bramą główną, Damianowi i Tomaszowi Maruszczak oraz Klaudii Adamkiewicz.

 

·  W poprzednią sobotę 31 października odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszego parafianina z Bartnik  ś+p Bogusława Piotrowskiego, w wieku 64 lat. Urna z prochami została złożona na cmentarzu parafialnym w Kiwitach.   Natomiast w tym tygodniu we czwartek 12 listopada o godz.11.00, pożegnamy naszą parafiankę z Bartnik ś+p Marię Kawalir,  w wieku 91 lat.  Również urna z prochami zostanie złożona na naszym cmentarzu parafialnym w Kiwitach . Obu Rodzinom przekazuję wyrazy współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy ,,Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie... ”

 

·  Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>