<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku    

 

 

V Niedziela Zwykła 09 lutego 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·     W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Nieustającego Różańca.

 

·     W ubiegłą niedzielę 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, zebrane ofiary na tacę w wysokości 487 złotych zostały przekazane na klasztor kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k. Olsztyna, z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Bóg zapłać !

 

·     W poniedziałek 10 lutego przypada wspomnienie świętej Scholastyki.

 

·     Jutro 10 lutego ( poniedziałek ) od godz.11.00 – 13.00  w Gminnym Ośrodku Kultury w Kiwitach nr 2,  odbędą się bezpłatne Warsztaty kulinarne, dietetyczne i dotyczące zdrowego żywienia, jak również przeciwdziałania marnowaniu żywności, edukacji ekonomicznej oraz włączenia społecznego.  Organizatorem jest Caritas Archidiecezji Warmińskiej z siedzibą w Olsztynie z udziałem Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z Olsztyna , Pana Wójta Gminy Kiwity, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach i miejscowego Księdza Proboszcza. W sposób szczególny zaproszeni są beneficjenci, a więc osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.  Już 8 rok dystrybucję żywności z Caritas dla całej Gminy prowadzi nasza Parafia w Kiwitach.  Bardzo serdecznie zapraszam.

 

·     We wtorek 11 lutego we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXVIII – Światowy Dzień Chorego . Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chorych na ciele i na duszy na Mszę świętą o godz.16.00.  Modlitwa Różańcowa w intencji wszystkich chorych i Ich opiekunów, rozpocznie się o godz.15.30.  Będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.  Jak każdego roku, zwracam się z apelem i prośbą do rodzin, a także sąsiadów o pomoc dla samotnych i osób w podeszłym wieku w dotarciu do naszej świątyni.  Już z góry przekazuję słowa  – Bóg zapłać –  za każdy gest miłosierdzia.

 

·     W piątek 14 lutego obchodzimy Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa,  Patronów Europy.

 

·     W dzisiejszą druga niedzielę miesiąca taca gospodarcza jest przeznaczona na zakup nowego ekranu elektronicznego do wyświetlania pieśni w naszym kościele. Mamy już z ubiegłego miesiąca na ten cel - kwotę w wysokości 775 złotych.  Bóg zapłać !

 

·     Przypominam o obowiązku uczestniczenia dzieci i młodzieży wraz z rodzicami w każdej niedzielnej Mszy świętej, które przygotowują się do pierwszej Komunii świętej i Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy świętej kandydaci zgłaszają się z dzienniczkiem do podpisu.

 

·     W przyszłą niedzielę 16 lutego po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 6 złotych  i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za żywe kwiaty, za rozebranie choinek, uporządkowanie dekoracji i posprzątanie kościoła mieszkańcom Kiwit nr domów : 17, 16, 15, 14, 13, 12, 10, 10 A, 10 B, 10 C  i 66.  Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w sobotę 15 lutego o godz.10.45, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Weronika i Iwona Filipek oraz Bogusława Bobrowska.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą jeszcze zaprosić księdza proboszcza indywidualnie na kolędę w innym dogodnym terminie. W ubiegłym tygodniu odwiedziłem dwie rodziny.  Bóg zapłać za zaproszenie.

 

·     Organizowana jest jednodniowa pielgrzymka autokarowa ze Stoczka Klasztornego do Warszawy na uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w niedzielę 07 czerwca 2020 roku. Zapisy do końca lutego br. w zakrystii naszego kościoła.

 

·     Wczoraj pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszą Parafiankę ś+p Agnieszkę Domarecką w wieku 45 lat, która spoczęła na Cmentarzu parafialnym w Kiwitach.  Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia oraz dar mojej kapłańskiej modlitwy.  ,,Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>