<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XIX  Niedziela Zwykła 09 sierpnia 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem. Żyjemy w świecie zabieganym i hałaśliwym. Bóg jednak przemawia w ciszy serca. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc to spotkanie z Jezusem, będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu ze Stwórcą.

 

·    Dzisiejsza niedziela  09 sierpnia -  to Dzień Nieustającego Różańca.

 

·    Jutro obchodzimy Święto świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

·    We wtorek 11 sierpnia wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Świętolipską, Matkę Jedności Chrześcijan.

 

·    W środę przypada wspomnienie liturgiczne świętej Klary, dziewicy.

 

·    W czwartek 13 sierpnia o godz.16.30 zapraszam na Różaniec Fatimski.

 

·    W piątek 14 sierpnia obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

 

·    UWAGA !  W sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej. Jest to Święto kościelne nakazane, a więc obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej, tak jak w niedzielę.  Podczas obu Eucharystii o godz.9.00 i 11.00, będzie poświęcenie wianków z owoców, zbóż, ziół i kwiatów. W tym dniu będziemy Panu Bogu dziękować za setną rocznicę Cudu nad Wisłą i modlić się w intencji Wojska Polskiego. Zachęcam do wywieszenia na swojej posesji Flagi Narodowej lub Maryjnej i zachęcam Parafian i Gości do wspólnego, radosnego świętowania.

 

·    W przyszłą niedzielę 16 sierpnia po Mszy świętej o godz.11.00 zapraszam Duszpasterską Radę Parafialną na spotkanie organizacyjne. 

 

·    Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej.  Biskupi polscy zachęcają do abstynencji i proszą o modlitwę w intencji Ojczyzny.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i odkurzenie parapetów okiennych oraz żywe kwiaty następującym rodzinom : Elżbiecie i Marlenie Żydonik, Ewie i Andrzejowi Skomorucha, Stanisławie, Zbigniewowi i Paulinie Bartnikowskim .   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższy piątek 14 sierpnia, o godz.17.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Teresa Kruszel, Irena Borsuk, Karolina Kleinschmidt i Justyna Bartnikowska. Serdecznie dziękuję za przynoszenie do naszego kościoła kwiatów ogrodowych  i z działek , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00  lub w soboty o godz.10.40.  Bóg zapłać Pani Jadwidze Książek.

 

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 09 sierpnia, taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę nowego ekranu projekcyjnego w naszym kościele. Kwota w maju br.  5800 zł,  została pomniejszona o tacę gospodarczą z czerwca w wysokości 950 zł. oraz o tacę z lipca w wysokości 1025 zł, a także o wpłaty indywidualne w wysokości  550 zł.  Reasumując pozostaje kwota do spłaty już tylko 3275 zł. ( całkowity koszt wynosi 12.800 zł ). Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście lub na konto parafialne nr 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , na nowe alejki o powierzchni 310 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego, o powierzchni 40 m2.   Z  Bożą pomocą  II Etap prac na ten rok został już zakończony. Całkowity koszt wynosi 43.750 złotych, pomniejszony o rabaty i zniżki 2000 zł  oraz dar – ofiara od księdza proboszcza 3000 zł.  Pozostaje kwota 38750 zł.  minus wpłaty od Parafian 11.200 zł. A więc mamy jeszcze do spłacenia 27.550 zł. Bardzo proszę nie czekać aż do kolędy, ale złożyć ofiarę najpóźniej do końca sierpnia br.   Trzeci i ostatni etap renowacji naszego cmentarza 250 m2 -  będzie kontynuowany w następnym 2021 roku.   Bóg zapłać !

 

·     Z inicjatywy Duszpasterskiej Rady Parafialnej,w ubiegłą niedzielę 02 sierpnia i w dzisiejszą niedzielę, jest zorganizowana po obu Mszach świętych, zbiórka pieniężna do puszek, na pomoc w odbudowie domu po pożarze, Pani Katarzyny i Aleksandry Ostrowskich z Kobieli. Bóg zapłać !

 

·    Przypominam, iż tylko do końca sierpnia 2020 roku, można zgłaszać się po Skierowanie do GOPS -u w Kiwitach ( naprzeciw kościoła ), uprawniające do otrzymania pomocy żywnościowej z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.  Dochód na jedną osobę mieszkającą samotnie nie może przekraczać 1402 złote,  natomiast razem w rodzinie do 1056 zł.

 

·    Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach oraz solenizantom i jubilatom, obchodzącym swój dzień patronalny, życzę zdrowego i bezpiecznego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego, a także pogłębienia więzi z Bogiem, poprzez modlitwę i Eucharystię.  Szczęść Boże !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>