<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·    Pragnę podziękować rodzinom, które udekorowały kwiatami i wstążkami Krzyże i Kapliczki i modlą się w swoich miejscowościach i na własnych posesjach, śpiewając Litanię Loretańską i majowe piękne pieśni maryjne. Bóg zapłać !

 

·     Na stoliku pod chórem, a także w kruchcie obok czasopism katolickich jest żel i płyn do dezynfekcji rąk. Zachęcam do korzystania z tych środków profilaktycznych przed i po wyjściu z kościoła. Zapraszam bardzo serdecznie i gorąco rodziny naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzież do powrotu już  i osobistej modlitewnej obecności w świątyni.  Modlimy się codziennie o wygaśnięcie epidemii koronawirusa, aby Bóg oddalił od nas wszelkie niebezpieczeństwo i obdarzył łaską zdrowia , pokoju i nadziei,  a także o oddalenie klęski suszy.

 

·    We wtorek 12.05, przypada wspomnienie świętych Nereusza, Achillesa, i Pankracego, męczenników.

 

·    W środę 13 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.  To 39 rocznica zamachu na życie Papieża Polaka Jana Pawła II.  Zapraszam na Różaniec Fatimski o godz.16.30.

 

·    W czwartek 14 maja przypada święto świętego Macieja Apostoła. Papież Franciszek zachęca i prosi, aby to był dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

 

·    Sobota 16 maja – to święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.

 

·    Serdecznie zapraszam codziennie na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz.16.40, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami. W soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a  w niedziele śpiewana o godz.8.50 i 10.50.

 

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 10 maja taca gospodarcza, jest przeznaczona na spłatę do końca września 2020 r. zakupu nowego ekranu projekcyjnego do wyświetlania komputerowego pieśni, litanii i modlitw w systemie HD ledowo-cyfrowym w naszym kościele, który został zainstalowany 02 kwietnia 2020 r.  Całkowity koszt wyniósł  12.800 zł.  Parafia została obciążona kwotą jedynie 10.000 zł.  Na dzień dzisiejszy ma zapłacić już tylko 7.170 zł.  Wynika to stąd, iż kwotę 2.800 zł – zgodnie z obietnicą zapłaciłem ze środków własnych , które osiągam pełniąc urząd proboszcza.  Ponadto  kwotę 2.600 zł. zebraliśmy na tace gospodarcze : w styczniu 2020 r. - 775 zł, w lutym 855 zł, w marcu 770 zł  oraz w kwietniu 200 zł.   Pragnę również podziękować osobom indywidualnym za ofiary na ten szczytny cel : Weronice i Zbigniewowi Wiloch,  Mariannie Prokopowicz, Annie i Dorocie Bekeszczuk  oraz  Halinie Perduta.  Razem 230 zł.  Serdeczne Bóg zapłać - za wyrozumiałość i dzisiejsze hojniejsze ofiary.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz świeże, żywe kwiaty, następującym rodzinom : Grażynie Tkaczuk, Iwonie i Szymonowi Maruszczak oraz Barbarze Kułdo.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 16 maja o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące  rodziny : Danuta Grabowska, Marek Mazur , Józef Dziurek i Irena Pytel.

 

·    Bóg zapłać rodzinie Anny i Jerzego Kuształa za przekazaną na konto parafialne ofiarę na potrzeby funkcjonowania naszej Parafii.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·    W przyszłą niedzielę ryczałt z tacy - 250 zł, będzie przeznaczony na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać !

 

·    Na prośbę rodziny zmarłego ś+p Czesława Miecznikowskiego, podaję informację o sprzedaży domu wraz z działką  o powierzchni 0,97 ha, Kiwity nr 8.   Kontakt Pani Jadwiga Kanclerz tel. nr 668 – 512 – 874.

 

·    Można jeszcze tylko do jutra, czyli do poniedziałku 11 maja do godz.20.00 , przekazać zużyty i niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny, przy budynkach gospodarczych, który po odzysku będzie wsparciem dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać !

 

·    Pozdrawiam w tym tygodniu wszystkich solenizantów i jubilatów, życząc Im i wszystkim rodzinom naszej Parafii, obfitości łask Bożych i opieki świętych patronów.  Błogosławionego tygodnia.  Szczęść Boże !

 

·      Zapraszam na stronę internetową n aszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>