<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXVIII  Niedziela Zwykła 11 października 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 11 października przeżywamy XX Dzień Papieski, pod hasłem ; ,, Totus Tuus ”.  Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz stypendialny Fundacji ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia ”,  natomiast dzisiejsza taca gospodarcza, jest przeznaczona na dokończenie spłaty zakupu nowego ekranu projekcyjnego w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jutro w poniedziałek 12 października obchodzimy wspomnienie błogosławionego Jana Beyzyma, prezbitera.

 

·    We wtorek 13 października będziemy przeżywać wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

 

·    W środę 14 października przypada wspomnienie świętej Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.  To także Dzień Edukacji Narodowej, zwany Dniem Nauczyciela.  Ogarniamy modlitwą nauczycieli i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia Polaków.

 

·    W czwartek 15.X, obchodzimy wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.  To także Dzień dziecka utraconego.

 

·    W piątek 16 października przeżywać będziemy wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej i jednocześnie 42 – rocznicę wyboru Papieża Polaka Jana Pawła II , na Stolicę Piotrową.

 

·    W sobotę 17 października przypada wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

·     Zwyczajem lat poprzednich w październiku trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00, natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pani Katechetki i Rodziców, dzieci z klasy O – I  ;  we wtorki II i  III ;  w środy IV ;  w czwartki V i  VI  ;  w piątki VII i VIII  oraz młodzież ze Szkół średnich i pracująca , zaś  w soboty Wspólnota Żywego Różańca. Kandydaci do bierzmowania, a także dzieci z klasy III, po modlitwie różańcowej, zgłaszają się z dzienniczkiem do podpisu.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym  rodzinom : Monice Bekieszczuk , Marii Tkaczuk, Grażynie Bekieszczuk oraz Monice i Pawłowi Napiórkowskim.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 17.X. o godz.11.00,  o nasz kościół zadbały rodziny : Krystyna Błażewicz, Krystyna Kiłyk, Danuta Kuriata i  Artur Błażewicz.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego, łącznie 350 m 2.   Do spłacenia pozostała jeszcze kwota  19.100 złotych, od każdej rodziny.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Wizytacja wraz z bierzmowaniem w naszej Parafii, wyznaczona została na niedzielę 22 listopada 2020 roku -  w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Bardzo proszę kandydatów, aby uczęszczali nadal obowiązkowo na Msze święte niedzielne, z dzienniczkami do podpisu.  Zapraszam  w przyszłą niedzielę 18 października po Mszy świętej ( wyjątkowo ) o godz.9.00, kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie formacyjno-organizacyjne.

 

·    Nadal poszukuję 3 chętne dorosłe osoby ( kwestarzy ),  które zbierałyby ofiary do puszek 01 listopada 2020 roku, od godz.8.00 do 13.00 , na naszym cmentarzu parafialnym w Kiwitach, na nowe chodniki ( alejki ).

 

·    Rodzina, która otrzymała nieodpłatnie kuchenkę mikrofalową przekazuje słowa podziękowania Państwu Annie i Jerzemu Kuształa za ten dar.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W przyszłą niedzielę 18 października - w niedzielę misyjną  ofiary składane na tacę , będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.  To także  Święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników Służby Zdrowia i Lecznictwa.   Pamiętajmy o Nich w swoich modlitwach.

 

·    UWAGA !  Od dziś są już wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich kartka A5 - nowy wzór z logo naszej Parafii na WYPOMINKI, które będą czytane codziennie w listopadzie na zakończenie Mszy świętej o godz.16.00, przed błogosławieństwem, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragnę poinformować Szanownych Parafian, iż w tym roku z racji wykonanych nowych alejek na Cmentarzu parafialnym, w celu zredukowania zadłużenia, ofiary jakie zostaną złożone na Wypominki, zostaną przeznaczone na ten właśnie cel.   Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>