<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku    

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020  roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Obchodząc dziś Święto Chrztu Pańskiego, wspominamy zarazem nasz Chrzest Święty i dziękujemy Panu Bogu, a także naszym rodzicom i chrzestnym za dar życia i łaskę wiary.

 

·     Dzisiejszą niedzielą po Objawieniu Pańskim, kończymy liturgicznie Okres Narodzenia Pańskiego.  Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

 

·     Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań K+M+B  lub  C+M+B  2020 ROK.  Można jeszcze i dziś wziąć do swoich domów poświęconą wodę i kredę.

 

·     Od 18 do 25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

 

·     W piątek 17.01, obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 6 złotych  i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·      Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 18 stycznia o godz.10.45, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Leokadia i Ewelina Kawalir oraz Krystyna Fic.

 

·     Dzisiejsza taca gospodarcza jest przeznaczona na zakup nowego komputerowego ekranu do wyświetlania pieśni, hymnów,  refrenu psalmów i innych nowych pieśni podczas Mszy świętych.  Bóg zapłać !

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     Już od dwóch lat w  każdy poniedziałek jest wydawana w domu parafialnym w Kiwitach nr 38,  żywność z Programu Caritas Spiżarnia Biedronka, od godz.15.00 do 15.30 dla osób, które spełniają kryteria o niskich dochodach w rodzinie lub znajdujących się w sytuacjach losowych

 

·     DRODZY  PARAFIANIE ! , trwa doroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin pokój i dobro oraz wspólną modlitwą umocnić wiarę, nadzieją i miłość, udzielając wszystkim domownikom kapłańskiego błogosławieństwa.  W każdej rodzinie oprócz tradycyjnego obrazka, zostawiam kalendarz katolicki dwustronicowy na nowy 2020 rok. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszy świętych, wnieść opłatę roczną na utrzymanie cmentarza, jak również przekazać drugą składkę na ułożenie kolejnych 300 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu paraf. wiosną 2020 roku.

 

·     PLAN KOLĘDY  w 2020 roku :

- poniedziałek 13 stycznia -  kolędy nie będzie !

- wtorek 14 stycznia, od godz.11.00  Kobiela wieś – lewa strona.

- środa 15 stycznia, od godz.10.00  Bartniki część I - do skrzyżowania.

- czwartek 16 stycznia, od godz.10.00  Bartniki część II - za skrzyżowaniem.

- piątek 17 stycznia, od godz.10.00  Kiwity nr 18 ( 1-2 ) , 25 , 25 A, 80 i 24 ( 1-4 ).

- sobota 18 stycznia, od godz.11.30 Kobiela kolonie – lewa strona.

 

 

·     Uprzejmie proszę o przyjazd po mnie, już z góry bardzo serdecznie dziękuję .  Bóg zapłać !

 

·     Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Szanownym Parafianom, za składane ofiary podczas kolędy. Część z nich jest przekazywana w formie ryczałtu od wszystkich zameldowanych mieszkańców do Urzędu Skarbowego, Kurii Biskupiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie. Bardzo serdecznie dziękuję za obiady i poczęstunki, a także za różne gościńce ze sobą.   Bóg zapłać !

 

·     Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód i poświęciły swój czas, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu, następującym Parafianom : Stefanowi Giera, Piotrowi Maruszczak, Szymonowi Wawrzyńczak, Leszkowi Augustyniak, Tomaszowi  Grzegorczyk, Anicie Masłowskiej, Andrzejowi Kaczorowskiemu, Andrzejowi Lipińskiemu, Piotrowi Tkaczukowi, Józefowi  Potasznik , Gabrieli Mieczkowskiej-Karbownik  i Anecie Magun.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Zapraszam w przyszłą niedzielę 19 stycznia po Mszy świętej o godz.11.00, na spotkanie organizacyjo-formacyjne kandydatów do bierzmowania, którego ksiądz biskup udzieli latem 2020 roku młodzieży, podczas wizytacji kanonicznej w naszej Parafii w Kiwitach.

 

·     UWAGA ! Zapraszam po odbiór żywności osoby, które zgłosiły się do GOPS - u w Kiwitach latem  i otrzymały skierowanie, we czwartek 30 stycznia od godz.11.00 do godz.13.00.  Będą wydawane następujące artykuły spożywcze : makaron, ser żółty, pasztet, mleko, groszek z marchewką i szynka drobiowa. Żywność z Caritas Archidiecezji Warmińskiej będzie wydawana w domu parafialnym w Kiwitach nr 38.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>