<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

  Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia 2020  roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Chrystus Zmartwychwstał !  Alleluja !  Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.  Jak każdego roku, proszę przyjąć, moje kapłańskie życzenia : zdrowych, bezpiecznych, pełnych radości, pokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych.  Niech wiara w Zmartwychwstanie Jezusa , umacnia nas w przezwyciężeniu wszelkich trudności, jakie obecnie wszyscy napotykamy. Niech głęboka radość pustego grobu Jezusa, umacnia nas w czynieniu dobra i niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.  Jezu Zmartwychwstały pomagaj i błogosław wszystkim naszym rodzinom.

 

·     Ksiądz Arcybiskup Metropolita Warmiński, udzielił wiernym Archidiecezji Warmińskiej kolejnej dyspensy od uczestnictwa w Niedzielnych Mszach świętych do 19 kwietnia 2020 roku - zobacz ! ( archwarmia.pl) .  Nadal obowiązuje do 19.IV. br. ograniczenie liczby wiernych w kościele do 5 osób, nie wliczając celebransa i asystę. Zgodnie z informacją Episkopatu Polski, spowiedź wielkanocna trwa do 07.VI, czyli do Uroczystości Najświętszej Trójcy.

 

·     Zachęcam serdecznie wszystkich Parafian -  do pobożnego i żarliwego przeżywania Mszy świętych i Nabożeństw w Telewizji, Radio, Internecie i innych środkach społecznego komunikowania.

 

·     W piątek 17 kwietnia z racji  Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

·      Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, przygotowanie Ciemnicy oraz symbolicznego Grobu Pana Jezusa i za dekorację Wielkanocną , żywe kwiaty cięte i doniczkowe następującym  rodzinom : Michalinie i Annie Kufieta, Marii i Andrzejowi Wawrykiewicz, Krystynie i Annie Krawczyszyn oraz Halinie Kotowicz.  Dziękuję również Pani Organistce Izabeli Mieczkowskiej za pomoc i koordynację prac oraz Pani Danucie Ostrowskiej. Dziękuję także indywidualnym osobom i kilku rodzinom za ofiarowanie żywych kwiatów do Grobu Pańskiego w naszym kościele.  Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 18 kwietnia o godz,10.40, o nasz kościół, zadbały następujące rodziny: Anna Skarul, Celestyna Niedźwiecka i Teresa Jakubowska.

 

·     W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 12 kwietnia ( Wielkanoc ) , taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę zakupionego już ekranu projekcyjnego w systemie HD, do wyświetlania pieśni, psalmów , litanii, modlitw, filmów o tematyce religijnej itd... w systemie cyfrowo-ledowym. Całkowity koszt wyniósł 12.800 zł.  Sposób spłaty  ratalny do końca września 2020 roku.

 

·     Jest nowy podwójny numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.  Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·     Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Panom : Tomaszowi i Damianowi Maruszczak, za chętny i bezinteresowny transport własnym samochodem artykułów spożywczych z Caritas Archidiecezji Warmińskiej z Olsztyna do Kiwit.   Jednocześnie dziękuję za pomoc w rozładunku Panom : Stanisławowi Bujwid, Rafałowi Kuźmińskiemu i Stanisławowi Łaniucha.   Bóg zapłać !  /  Uwaga !!! Osoby , które nie odebrały żywności 08 kwietnia, będą mogły to uczynić, przy następnej nowej dystrybucji tj. we wtorek 28 kwietnia 2020 roku , w godz.11.00 – 13.00.

 

·      Pragnę z głębi serca podziękować rodzinom z naszej wspólnoty parafialnej, za Ich oddolną i własną inicjatywę, wspomożenia naszej Parafii, wpłacając w ubiegłym tygodniu różne dowolne ofiary,według własnych możliwości, na konto parafialne, z racji ograniczenia liczby osób w kościele ( numer konta parafialnego jest podany na naszej stronie internetowej ).  Jest to dojrzała i solidarna reakcja na brak możliwości złożenia ofiary na tacę, która jest głównym i jedynym źródłem utrzymania i funkcjonowania Kościoła i Parafii. Jest to wyrozumiałe i uczciwe wypełnianie V Przykazania kościelnego, mianowicie ,, troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła ” .      Są też osoby, które osobiście i telefonicznie zapewniają mnie, iż będą składać hojniejsze ofiary, zarówno na tacę, jak i na niedzielną intencję Mszy świętej,  jak zostaną odwołane obostrzenia dotyczące ograniczenia zgromadzeń wiernych w kościołach.  Raz jeszcze wyrażam moją wdzięczność i dar kapłańskiej modlitwy. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Jutro 13 kwietnia, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, czyli drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i  11.00.   Taca na inwestycje i rozwój Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.   Bóg zapłać !

 

·     Bardzo serdecznie dziękuję za piękne i głębokie w treści życzenia Wielkanocne od wielu osób, rodzin , urzędów i instytucji.  Bóg zapłać !  Odwzajemniam to modlitwą , wyrazami szacunku i wdzięczności.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>