<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XV  Niedziela Zwykła 12 lipca 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Jezus Chrystus w swoim nauczaniu posługiwał się często przypowieściami, najczęściej wyjętymi z obserwacji codziennego życia. Jak sam zaznaczał, czynił to dlatego, aby Go ludzie lepiej zrozumieli.  W dzisiejszej ewangelii, mówiąc o siewcy i o ziarnie, chciał swoich słuchaczy przekonać o wartości i znaczeniu Słowa Bożego.

 

·    Jutro 13 lipca przypada wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 

·    We wtorek wspominamy świętego Kamila de Lellis, prezbitera i świętego Henryka, cesarza.

 

·    W środę 15 lipca obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    W czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

 

·    Sobota 18 lipca, to wspomnienie świętego Szymona z Lipnicy, kapłana.

 

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca, taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę nowego ekranu projekcyjnego w naszym kościele. Bóg zapłać!

 

·    Przypominam, że dzieci rocznicowe i  I-komunijne , a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania,  mimo wakacji, mają obowiązek wraz z rodzicami uczestniczyć we Mszach świętych niedzielnych i po błogosławieństwie zgłaszać się do księdza proboszcza lub katechetki z dzienniczkiem do podpisu.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty i    ofiarę złożoną na środki czystości  następującym rodzinom : Teresie Lipnickiej, Jolancie Chodorowskiej oraz Ewie Patoleta.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 18 lipca, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Krystyna Domarecka,  Lidia Kucharewicz  i  Krystyna Stefanowicz.  Pragnę podziękować za ofiarowanie kwiatów ogrodowych :  Michalinie Kufieta, Jolancie Chodorowskiej, również księdzu proboszczowi.  Bóg zapłać !  Nadal serdecznie proszę o przynoszenie do naszego kościoła kwiaty ogrodowe  i z działek , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00  lub w soboty o godz.10.40.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe ,, Ziarno ” oraz obrazki.

 

·    Przekazuję słowa podziękowania Pani Mariannie Prokopowicz, za przegląd i poprawki krawieckie sutanny kapłańskiej oraz  komż dla ministrantów do służby liturgicznej.  Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Pragnę podziękować anonimowej rodzinie - za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki o powierzchni 310 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego, o powierzchni 40 m2.   W imię Boże prace zostały już rozpoczęte w minionym tygodniu we czwartek 09 lipca.  Więcej szczegółowych informacji podam w niedługim czasie.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Wyrażam słowa podziękowania Panu Markowi Chodorowskiemu za zamontowanie nowych uchwytów do Różańca używanego podczas procesji eucharystycznych oraz za przegląd i konserwację zamka w drzwiach głównych naszego kościoła.  Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam w tym miesiącu do skoszenia i wywiezienia trawy z cmentarza, oraz  uschłych gałęzi od strony wschodniej kościoła, a także w ogrodzie parafialnym -  mieszkańców Kiwit ( prawa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ).

 

·    Przypominam o rocznej składce na wywóz nieczystości stałych z naszego Cmentarza parafialnego. Dotyczy to także rodzin, które nie mieszkają już na terenie Parafii Kiwity, a mają tu groby swoich bliskich zmarłych.  Można wpłacać na konto parafialne podane na stronie internetowej naszej Parafii. Bardzo dziękuję tym rodzinom, które złożyły już ofiarę.   Bóg zapłać !

 

·    Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach oraz solenizantom i jubilatom, życzę zdrowego, bezpiecznego i pięknego odpoczynku, a także pogłębienia więzi z Bogiem, poprzez modlitwę i Eucharystię.  Szczęść Boże !

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl          Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>