<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXIV  Niedziela Zwykła 13 września 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Dziś w niedzielę o godz.8.30 zapraszam na Różaniec Fatimski. Można już zamawiać intencje Mszy świętych na 2021 rok.

 

·    Dziś 13 września rozpoczyna się X Tydzień Wychowania w Polsce, pod hasłem ,, Budujmy więzi ”. Zakończenie w sobotę 19 września 2020 r.

 

·    Jutro w poniedziałek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Bardzo serdecznie zapraszam na uroczystą Mszę świętą z homilią, wyjątkowo o godz.16.00,  po której będziemy adorować Pana Jezusa na Krzyżu, na wzór Wielkiego Piątku. Ofiary składane podczas Adoracji, będą przeznaczone w tym roku,  na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.  Bóg zapłać !

 

·    We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

·    W środę 16 września wspominamy świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 

·    W czwartek 17 września obchodzimy wspomnienie świętego Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła  oraz świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.  To także Dzień Golgoty Wschodu – rocznica agresji sowieckiej na Polskę.

 

·    W piątek 18 września przypada Święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, a także dzieci i młodzieży.

 

·    Dziś w niedzielę 13 września w czasie Mszy świętej o godz.9.00  i  11.00, będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klasy ,, O ”  i  ,, I ”, a także błogosławieństwo wszystkich dzieci oraz młodzieży. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież z rodzicami i dziadkami.  Natomiast o godz.11.00 w naszej Parafii, będzie uroczysta Msza święta dziękczynna w rocznicę pierwszej Komunii Świętej.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty oraz dekorację naszej świątyni, rodzinom dzieci komunijnych rocznicowych.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 19 września, o godz.17.00 , o nasz kościół zadbali i udekorowali rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

 

·    W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy od strony północnej -  I etap remontu kapitalnego dachu obory ( niegdyś punkt skupu bydła ). Remont jest pilny i  konieczny, ze względu na ogromne zniszczenia i uszkodzenia więźby dachowej, ubytki dachówek oraz spróchniałe i zapadnięte krokwie i deski. W najbliższym czasie będzie udostępniona dokumentacja fotograficzna obrazująca pokaźną i niebezpieczną skalę zniszczeń.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście ,  na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , lub na tacę w podpisanej kopercie, na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego. Wpłaty od Parafian wyniosły 16.100 złotych.  Tak więc mamy jeszcze do spłacenia 21.800 złotych, od każdej rodziny.  Serdeczne Bóg zapłać.

 

·    W tym tygodniu zapraszam na próby organizacyjne rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej w środę 16 września i  w piątek 18 września o godz. 17.40.

 

·    Spowiedź święta rodziców i dzieci pierwszokomunijnych oraz wszystkich chętnych, będzie w piątek 18 września o godz.16.00.

 

·    Dziś w drugą niedzielę miesiąca 13 września taca gospodarcza, jest przeznaczona na spłatę nowego ekranu projekcyjnego. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 975 złotych oraz 200 zł ofiary indywidualne.  Tak więc kwota 3275 zł z lipca br, została pomniejszona o 1175 zł. Reasumując stan na dzień dzisiejszy : mamy jeszcze do spłaty 2100 złotych. Nowi ofiarodawcy to : Teresa i Krzysztof Świerzewscy, Teresa i Czesław Lipniccy oraz Weronika i Zbigniew Wiloch. Bóg zapłać !

 

·    Pragnę bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom Kiwit ( lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ) , za skoszenie i wywiezienie trawy z posesji kościoła, cmentarza, w ogrodzie, a także przed i za domem parafialnym.  Bóg zapłać !

 

·    UWAGA !!!  Mobilne Centrum Badań z Krakowa - organizuje badanie pod kątem : miażdżycy tętnic, osteoporozy oraz zakwaszenia organizmu.  W ambulansie będzie możliwość nabycia testu kasetkowego na obecność przeciwciał oraz wykrywające infekcję koronawirusa – cowid 19.   Badanie odbędzie się w ambulansie w czwartek 17 września o godz.15.00 do godz.15.45, na parkingu przed kościołem w Kiwitach.  Szczegóły na plakatach i ulotkach w kruchcie kościoła i na tablicy ogłoszeń.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>