<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XI  Niedziela Zwykła 14 czerwca 2020 r. Ogłoszenia.

 

·    Usłyszymy dziś , jak Jezus swoją apostolską działalność, rozpoczyna od powołania uczniów. Oni będą kiedyś głosicielami Jego nauki i będą potwierdzać jej prawdziwość zdziałanymi przez siebie cudami.

 

·    W czerwcu zapraszam na  śpiewaną Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej o godz.17.00. 

 

·    We środę 17 czerwca przypada wspomnienie świętego brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

·    W piątek 19 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

·    W sobotę 20 czerwca będzie wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 14 czerwca -  taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę nowego ekranu projekcyjnego. Z ubiegłego miesiąca kwota 7170 zł, została pomniejszona o majową tacę gospodarczą w kwocie 980 zł, a także o dobrowolne wpłaty indywidualne w kwocie 390 zł.  Reasumując na dzień dzisiejszy pozostało już do spłaty tylko 5800 zł .  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i uporządkowanie kwiatów z Bożego Ciała oraz za ofiarę złożoną za zakup środków czystości oraz płynu i żelu do dezynfekcji rąk w kościele następującym rodzinom : Wandzie Wojtulskiej, Darii Przybysz oraz Kindze i Laurze Dziadosz.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 20 czerwca o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Maria Pawlik, Emilia Mejka i Halina Jędrysek. Bardzo serdecznie proszę o przynoszenie do naszego kościoła również kwiaty ogrodowe  i z działek , w piątek na Mszę świętą o godz.17.00  lub w sobotę o godz.10.00.

 

·    W przyszłą niedzielę 21.VI. - taca w formie ryczałtu, będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.

 

·    Przekazuje słowa podziękowania naszym Parafianom : Krzysztofowi Stefanowiczowi i Kamilowi Kucharewiczowi, za sprawdzenie i zabezpieczenie przewodów elektrycznych i telekomunikacyjnych, wychodzących na zewnątrz naszego kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·    Pragnę podziękować Barbarze i Konradowi Karczewskim, za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą niedzielę 14 czerwca po Mszy świętej o godz.11.00, serdecznie zapraszam na spotkanie formacyjne i organizacyjne dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii świętej oraz dzieci rocznicowe wraz z rodzicami.

 

·    Wyrażam słowa uwielbienia i najgłębszej Czci najpierw Panu Bogu za śliczną słoneczną pogodę i możliwość wyznania publicznie naszej wiary w procesji eucharystycznej w Uroczystość Bożego Ciała. Następnie dziękuję wszystkim Parafianom za piękne przygotowanie 4 Ołtarzy i procesji , za kwiaty ofiarowane na Ołtarze i do kościoła, za udekorowanie okien obrazami wzdłuż trasy procesji, w sposób szczególny Strażakom z OSP w Kiwitach, za niesienie Krzyża i baldachimu oraz kierowanie ruchem ulicznym, Wspólnocie Różańcowej, Pani Organistce i osobom śpiewającym, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ” dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i sypiącym kwiatki wraz z rodzicami, kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom, niosącym chorągwie i wstążki, Obraz Matki Bożej i poduszki procesyjne, ministrantom i lektorom, a także osobom z poszczególnych miejscowości za asystowanie kapłanowi w czasie procesji – wszystkim składam staropolskie słowa wielkie  - Bóg zapłać !

 

·    Uprzejmie prozę, aby mieszkańcy Rokitnika na Odpust parafialny 29 czerwca,

skosili i wywieźli trawę z posesji kościoła, cmentarza i ogrodu.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki o powierzchni 300 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym. Bóg zapłać!

 

·    W miniony piątek 12 czerwca odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku naszego parafianina ś+p Kazimierza Bakułę, w wieku 63 lat, z Rokitnika. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Kiwitach obok swoich rodziców i rodzeństwa. Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy : ,, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj Mu świeci … ”

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl         
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>