<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu  15 marca 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·       Trwa Okres Wielkiego Postu. Powinien to być czas wyciszenia, żarliwej modlitwy, spowiedzi, trzeźwości i osobistego nawrócenia.

 

·       Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na DROGĘ KRZYŻOWĄ  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·       GORZKIE ŻALE śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45 i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·       We wtorek 17 marca obchodzimy wspomnienie św. Patryka, biskupa

 

·       W czwartek 19 marca przypada Uroczystość świętego Józefa , Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

·        Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 6 złotych  i      ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·        Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę zamiast kwiatów na zakup nowego paschału następującym rodzinom : Małgorzacie Gralczyk,  Alicji Kucharewicz  i  Małgorzacie Kolesar.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 21 marca o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Genowefa i Dorota Adamkiewicz ; Danuta Kuształa oraz Anna Ciosek – Kuształa.

 

·       W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·       W ubiegłą niedzielę 08 marca po Mszach świętych  zebraliśmy  ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,,Ad gentes ” ,  kwotę w wysokości 155 zł, która została przekazana na konto misyjne.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·       W przyszłą niedzielę 22 marca ofiary zbierane na tacę , będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie  - jest to forma ryczałtu.  Bóg zapłać !

 

·       Kolejny już raz  upraszam, aby do pojemników na Cmentarzu parafialnym wrzucać nieczystości stałe tylko z naszego cmentarza,  wedle napisów : plastik, szkło i bioodpady tzn. ( ziemia, kwiaty, wiązanki i wieńce żywe ). Apeluję i proszę o opamiętanie oraz o zaprzestanie wrzucania odpadów higienicznych, butelek po alkoholu, sznurków z balotów, pustych opakowań plastikowych po sprzęcie elektrycznym, pozostałości po remontach budowlanych itp. !!!  Wstyd !  Jest to przejaw nieuczciwości, braku kultury, arogancji i źle uformowanego sumienia.  Z tego trzeba się spowiadać, zadośćuczynić i do grzechu nie wracać.

 

·       Zgonie z Zarządzeniem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz Komunikatem Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego w sprawie wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, do dnia 29 marca należy zamienić tegoroczne Rekolekcje parafialne dla wiernych, na wielkopostny dzień spowiedzi świętej, który odbędzie się w naszym kościele w piątek 27 marca o godz.10.00 i 18.00.  Ponadto są już założone na kratki konfesjonałów folie ochronne,  zrezygnowaliśmy również z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą ; znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.  Krzyż Święty w kruchcie świątyni został oczyszczony i zdezynfekowany. Komunię świętą w czasie Eucharystii, można  przyjmować na rękę, ale należy Ją spożyć od razu na oczach kapłana.  Arcybiskup udziela również dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestniczenia we Mszy świętej do dnia 29 marca 2020 roku, osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, osobom, które czują obawę przed zarażeniem oraz dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednia opiekę.  Należy łączyć się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.   Módlmy się gorąco o wygaśnięcie epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na świecie.  Po Mszach świętych śpiewamy suplikacje ,, Święty Boże, Święty Mocny, Święty, a Nieśmiertelny …” .

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>