<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła 15 listopada 2020 r.   Ogłoszenia.

 

·     W dzisiejszą niedzielę 15 listopada obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem ,, Wyciągnij rękę do ubogiego ” .  W związku z tym taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele charytatywne realizowane  za pośrednictwem Caritas Polska.  Bóg zapłać !

 

·     Dziś jak każdego roku w III niedzielę listopada przeżywamy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli  lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drodze, ale także o Ich rodzinach i bliskich , przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

 

·    Jutro 16 listopada obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

 

·    We wtorek 17 listopada przypada wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

 

·    W środę 18 listopada przeżywamy wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 

·     W czwartek 19 listopada przypada wspomnienie błogosławionej Salomei, zakonnicy.

 

·    W piątek 20.XI, wspominamy św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Dziś spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania,  rodziców i świadków , o godz.15.30.

 

·    W sobotę 21 listopada obchodzimy wspomnienie liturgiczne Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 15 listopada zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania obowiązkowo z rodzicami, po Mszy świętej o godz.11.00.

 

·    UWAGA ! DRODZY PARAFIANIE, w przyszłą niedzielę 22 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, odbędzie się w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna połączona z udzieleniem naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. O godz.9.00 będzie powitanie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa doktora Janusza Ostrowskiego, przez dzieci, Parafialną Radę Duszpasterską, Pana Wójta Gminy Kiwity oraz  Księdza Proboszcza, który przedstawi Sprawozdanie Wizytacyjne z ostatnich 6 lat, natomiast o godz.11.00 , Księdza Biskupa przywitają rodzice i młodzież bierzmowana.   Podczas Mszy świętej o godz.9.00 będzie spowiadał  Kapelan i Sekretarz Księdza Biskupa – Ksiądz mgr lic. Mariusz Rybicki. Jeżeli będzie ktoś mógł, to bardzo serdecznie proszę Szanownych Parafian o upieczenie ciasta, a także o przygotowanie dania obiadowego na stół dla Dostojnych Gości ( uprzejmie proszę o wcześniejszą informację ) .  Bóg zapłać !

 

·    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 21 listopada, o godz.10.40,  o nasz kościół zadbali i przygotowali na Uroczystość Bierzmowania oraz Wizytacji Kanonicznej -  kandydaci do bierzmowania z rodzicami.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki  na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego.    Bóg zapłać !

 

·    Można jeszcze  przekazać kartki na WYPOMINKI, które są czytane codziennie w listopadzie na zakończenie Mszy świętej o godz.16.00, przed błogosławieństwem, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, a w niedziele i święta przed Mszami świętymi.    Zaduszki można również przesłać przez internet drogą  a-mailową. W tym roku jest o połowę mniej kartek, w porównaniu do ubiegłego roku, czy lat poprzednich.

 

·    Przekazuję wyrazy podziękowania Panu Wójtowi Gminy Kiwity, który w porozumieniu z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazał nieodpłatnie do naszego kościoła 24 doniczki żywych chryzantem.  Bóg zapłać !

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, przekazuję najlepsze życzenia zdrowia i wiele dobra, a nade wszystko Bożego błogosławieństwa, a wszystkim chorym i przeżywającym trudne dni, powrotu do zdrowia, a także nadziei i radości . Szczęść Boże !

 

·  Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>