<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XX  Niedziela Zwykła 16 sierpnia 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Należymy do Kościoła – powszechnej rodziny zbawionych.  Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem wyznają wiarę i uwielbiają Boga.

 

·    Jutro 17 sierpnia, obchodzimy wspomnienie świętego Jacka, prezbitera. Zapraszam jak każdego roku na Mszę świętą o godz.17.00, w intencji zmarłego byłego wieloletniego Proboszcza naszej Parafii  Ś+P Księdza Artura Józefa Szymanka w 17 rocznicę śmierci.  Po Mszy świętej udamy się na Cmentarz, złożymy kwiaty, zapalimy znicze i wspólną modlitwą zakończymy spotkanie.

 

·    W czwartek 20 sierpnia przypada wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 

·    W piątek 21 sierpnia obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Piusa X, papieża.

 

·    W sobotę 22.08, wspominamy Najświętszą Maryję Pannę, Królową.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 16 sierpnia po Mszy świętej o godz.11.00 zapraszam Duszpasterską Radę Parafialną na spotkanie organizacyjne.

 

·    W przyszłą niedzielę 23 sierpnia ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na potrzeby i utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie – forma ryczałtu.  Bóg zapłać !

 

·    Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej.  Biskupi polscy zachęcają do abstynencji i proszą o modlitwę w intencji Ojczyzny.

 

·    W odpowiedzi na Apel  Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego -  przyszła niedziela 23 sierpnia, będzie Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po Mszach świętych , będzie w całej Polsce zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych, w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych w dniu 04 sierpnia br.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe kwiaty następującym rodzinom :Teresie Kruszel, Pauli Michmiel, Irenie Borsuk, Karolinie Kleinschmidt i Justynie Bartnikowskiej .  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 22 sierpnia, o godz.13.00 ( lub dzień wcześniej ) , o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Jadwiga Jurgielewicz, Maria Wapniewska, Brygida Przybycień oraz Bożenna Giczewska-Kij.   Serdecznie dziękuję za ofiarowane do naszego kościoła kwiaty ogrodowe  i z działek , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00  lub w soboty o godz.10.40.   Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście ,  na konto parafialne nr 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , lub na tacę w podpisanej kopercie, na nowe alejki o powierzchni 310 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego, o powierzchni 40 m2.   Z  Bożą pomocą  II etap prac na ten rok został już zakończony. Całkowity koszt wynosi 43.750 złotych, pomniejszony o rabaty i zniżki 2000 zł  oraz dar – ofiara od księdza proboszcza 3000 zł.  Pozostaje kwota 38750 zł.  minus wpłaty od Parafian 12.000 zł.  A więc mamy jeszcze do spłacenia 26.750 zł.   Bardzo proszę nie czekać aż do kolędy, ale złożyć ofiarę najpóźniej do końca sierpnia br.   Dziękuję również za hojniejsze ofiary od rodzin zamożnych i bardziej sytuowanych, a także od tych którzy mają więcej grobów na naszym cmentarzu. Trzeci i ostatni etap renowacji naszego cmentarza 250 m2 -  będzie kontynuowany w następnym 2021 roku.  Serdeczne Bóg zapłać.

 

·    W tym miesiącu kończymy już II edycję przekazywania nieodpłatnie POLOPIRYNY w naszym kościele, stosowaną w kompleksowym leczeniu objawów przeziębienia i grypy.  Parafia nasza otrzymała z Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie,w ramach wieloletniej współpracy charytatywnej, łącznie w maju i lipcu br. - 500 opakowań po 8 saszetek.

 

·    W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy malowanie ławek przed kościołem i przed Centrum Charytatywnym, mieszczącym się w domu parafialnym oraz bramy i furtki przy plebanii.  Środki finansowe pochodzą z ofiar składanych na tacę oraz z intencji mszalnych.  Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować, za dobrowolną, oddolną inicjatywę, składania przez niektóre rodziny, większych już ofiar na intencje mszalne, zwłaszcza w niedziele i święta.  Bóg zapłać !

 

·    Jeszcze w tym miesiącu, planujemy profesjonalne czyszczenie, piaskowanie i malowanie bram i furtek przed kościołem i na cmentarzu.

 

·     Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach oraz solenizantom i jubilatom, obchodzącym swój dzień patronalny, życzę zdrowego i bezpiecznego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego, a także pogłębienia więzi ze Stwórcą, poprzez modlitwę i Eucharystię.  Szczęść Boże !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>